buy medication online
 
Walne zebranie Koła Wędkarskiego "Jazgarz" Drukuj
16.01.2008.

Członkowie Koła Wędkarskiego “Jazgarz” spotkali się 13 stycznia na walnym zebraniu podsumowującym ubiegłoroczną działalność i uściślającym plany na rok bieżący. Zebranie rozpoczęło się od miłego akcentu - Krzysztof Murawski otrzymał Srebrną Odznakę PZW za Zasługi dla Wędkarstwa Polskiego.
   
W 2007 roku ilość członków Koła zwiększyła się o 13 młodych i 17 starszych wędkarzy, w 5 szkołach przeprowadzono szkolenie wędkarskie dla dzieci oraz zorganizowano konkurs plastyczny “Wędkarstwo i ekologia”. Koło „Jazgarz” zorganizowało zawody spiningowe o Puchar Prezesa Koła i spławikowe o Puchar Burmistrza Ciechanowca oraz pomagało w organizacji zawodów wędkarskich w Nurze. Ciechanowieccy wędkarze wzięli też dwukrotnie udział w zawodach okręgowych. Zarybiono Nurzec ponad 600 kg narybku, za 40 tys. zł.
   
Społeczna Straż Rybacka działająca przy ciechanowieckim Kole dysponowała w 2007 roku dwoma łodziami i samochodem Niwa, do którego w tym roku dokupiono nowe opony. Członkowie Straży odbyli 74 patrole, w tym 8 wraz z Policją i 2 z Państwową Strażą Rybacką, w czasie których sprawdzano zbiorniki wodne w Szepietowie i Wysokiem Mazowieckiem oraz wody Nurca na całej długości i Bugu. Straż zlikwidowała 6 nielegalnych sieci, 1 agregat prądotwórczy, 9 przegród i 22 inne urządzenia kłusownicze, 6 spraw skierowano do prokuratury. Wykryto dwa zanieczyszczenia Nurca olejami silnikowymi – po jednym w Kuczynie i w Ciechanowcu, lokalizowano i likwidowano dzikie wysypiska śmieci nad rzeką. Skontrolowano 280 wędkarzy i 40 z nich udzielono pouczeń.
   
Na walnym zebraniu obecni byli: Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, który zadeklarował dalszą współpracę władz gminnych z Kołem oraz Kierownik Rejonu Ostrołęckiego Okręgu Mazowieckiego PZW Waldemar Waleszkiewicz, który pochwalił ciechanowieckie Koło, zwłaszcza za działalność Społecznej Straży Rybackiej.
   
Na 2008 rok wędkarze zaplanowali utworzenie Szkółki Wędkarskiej, w ramach której odbędą się szkolenia i egzaminy młodzieży oraz zostaną wydane bezpłatne karty wędkarskie, zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci, zorganizowanie zawodów wędkarskich w Ciechanowcu i udział w zawodach okręgowych, kontynuowanie współpracy z Policją, Ochotniczą Strażą Pożarną i władzami samorządowymi, dalszą działalność Społecznej Straży Rybackiej, zapewnienie bezpieczeństwa na wodach Nurca (zakaz używania sprzętu motorowodnego w miesiącach letnich), wycięcie zaśmiecających wodę topoli nad brzegami rzeki i podjęcie rozmów w sprawie działalności jazów na Nurcu.
   
Społeczna Straż Rybacka apeluje o zgłaszanie wszelkich zauważonych nieprawidłowości , które związane są z szeroko pojętą ochroną wód oraz o precyzję w określaniu miejsca zdarzenia.
   

Walne zebranie Koła Wędkarskiego “Jazgarz”

Walne zebranie Koła Wędkarskiego “Jazgarz”

Walne zebranie Koła Wędkarskiego “Jazgarz”

Walne zebranie Koła Wędkarskiego “Jazgarz”

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl