buy medication online
 
XII Sesja Rady Miejskiej Drukuj
12.12.2007.

10 grudnia, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu odbyła się XII sesja Rady Miejskiej. Rozpoczęła się tradycyjnie od przyjęcia porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji, po czym Radni wysłuchali sprawozdania Burmistrza z pracy pomiędzy sesjami.
   
Burmistrz poinformował, że tym czasie zostały definitywnie zakończone inwestycje drogowe w Antoninie i Zadobrzu, wymieniono okna w budynku Urzędu Miejskiego i zabezpieczono elewację na zimę (reszta remontu przewidziana jest na wiosnę), wymieniane są okna w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu, został otwarty Ośrodek Animacji Kultury Wiejskiej w Winnie-Poświętej, zakończyły się kontrole Regionalnej Izby Obrachunkowej w Urzędzie Miejskim i Przedsiębiorstwie Robót Komunalnym “Fare” oraz została ukończona renowacja ul. Mickiewicza. W ostatnim tygodniu zrezygnował z zajmowanego stanowiska Zastępca Burmistrza Wiktor Wojtkowski.
   
Radni podjęli wszystkie zaplanowane na tę sesję uchwały oraz rozpatrzyli wnioski komisji Rady dotyczące projektu budżetu gminy na 2008 rok. W czasie dyskusji nad prowizorium budżetowym przedstawiono kilka problemów, z których sformułowano i przegłosowano wnioski: o sklasyfikowanie mienia komunalnego gminy (co do wynajmu, co do remontu, co do wyburzenia); o przeznaczenie środków na sporządzenie projektu przebudowy drogi we wsi Czaje-Bagno; o dokończenie robót na ulicy Wierzbowej i Spółdzielczej; o sporządzenie dokumentacji na dokończenie wodociągowania gospodarstw wiejskich; o wyżwirowanie drogi Łempice – Koce Borowe; o zabezpieczenie w budżecie większych środków na remont Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu oraz o dokonanie analizy i ewentualnych konsultacji społecznych w sprawie budowy nowego fragmentu ulicy Szkolnej i ronda przy ulicy Sienkiewicza.
   
Najważniejszymi inwestycjami zaplanowanymi w prowizorium budżetowym są: modernizacja drogi we wsi Skórzec; sporządzenie dokumentacji na modernizację ulic Uszyńskiej, Mogilnej i Ralkowej oraz Wińskiej, Szerokiej i Wąskiej; wykupienie gruntów, na których położona jest droga do Zadobrza; modernizacja kolektorów na ulicach Armii Krajowej i Wspólnej; sporządzenie dokumentacji na remont kina i budynku po synagodze; budowa hali sportowej przy Guimnazjum; rozpoczęcie prac przy stworzeniu Centrum Rekreacyjnego, czyli oczyszczenie zalewu i obwałowanie wyspy.

XII Sesja Rady Miejskiej

XII Sesja Rady Miejskiej

XII Sesja Rady Miejskiej

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl