buy medication online
 
Krakowski Impresariat Artystyczny INSPIRACJA w Ciechanowcu Drukuj
07.12.2007.

W ramach I etapu Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Ciechanowcu odwiedził Krakowski Impresariat Artystyczny INSPIRACJA. W przedstawieniach zaprezentowano uczniom jakie zagrożenia niesie ze sobą przemoc rówieśnicza, stosowanie używek, Internet oraz granie w gry komputerowe. Grupa Inspiracja uczyła dzieci i młodzież zachowań asertywnych, w jakich wypadkach szukać pomocy u rodziny, nauczycieli i przyjaciół oraz jak zachować się w trudnych sytuacjach. 

W Szkole Podstawowej zaprezentowano dwa przedstawienia. Pierwsze dla klas 0-III zatytułowane „W krainie bajtów” będące satyryczną opowieścią o dziecku, które uzależnione było od gier komputerowych, Internetu i telewizji. Pewnego dnia, w wyniku wielu zdarzeń, nauczyło się jak właściwie i bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu, jak poradzić sobie z przejawami agresji wśród rówieśników i nie przejmować negatywnych wzorców osobowych. 
 
Klasy IV-VI obejrzały spektakl „Pętla zdarzeń” poruszający problem agresji rówieśniczej. Jest to historia o przemocy fizycznej i psychicznej w szkole prowadzącej do tragedii. Aktorzy zademonstrowali jak neutralizować przemoc na różne sposoby, między innymi poprzez rozwijanie poczucia empatii. Starali się przekazać uczniom jak rozwiązywać konflikty i opierać się naciskom ze strony otoczenia, wskazać gdzie szukać pomocy i jakie mechanizmy obronne może przyjmować potencjalna ofiara.
   
W Gimnazjum uczniom klas III zaprezentowano spektakl "Właściwy wybór" opowiadającej o chłopcu, który sięga po alkohol oraz narkotyki. Efektem są problemy z nauką, zerwanie więzi z rodzicami i przyjaciółmi oraz zobojętnienie na dotychczasowe pasje. Aktorzy zaprezentowali młodzieży jak odrzucać ryzykowne propozycje, dokonywać właściwego wyboru oraz jakie zgubne skutki niesie za sobą nadużywanie alkoholu i narkotyków.
   
Aktorzy występujący na scenie to osoby przeszkolone przez Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień, dzięki czemu wiedzą jak prowadzić rozmowę z młodymi ludźmi na tzw. "trudne tematy". Programy zostały napisane przez pedagogów i psychologów, a scenariusze teatralne poddane były ich ocenie.
   
Kolejny etap Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii zostanie przeprowadzony w formie spotkania z przedstawicielem białostockiego oddziału Stowarzyszenia Monar. „Mamy nadzieję, że na spotkanie przyjdzie duże grono mieszkańców gminy Ciechanowiec” – powiedziała Marta Kuźmińska gminny koordynator ds. przeciwdziałania narkomanii.
   
O terminie spotkania poinformujemy na Miejskim Portalu Internetowym.

Krakowski Impresariat Artystyczny INSPIRACJA w Ciechanowcu

Krakowski Impresariat Artystyczny INSPIRACJA w Ciechanowcu

Krakowski Impresariat Artystyczny INSPIRACJA w Ciechanowcu

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl