buy medication online
 
Magia Radia w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu Drukuj
29.11.2007.

 „Radio jest rzeczą magiczną” tymi słowami Mirosław Bielawski Prezes Zarządu Radia Białystok otworzył wystawę „Magia Radia” w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu. Zwiedzając ekspozycję nie sposób nie zgodzić się z tymi słowami. Kilkadziesiąt radioodbiorników, m.in. przedwojenny Telefunken, który przetrwał wojnę zakopany w ogrodzie, polski Detefon produkowany przed II wojną światową, pierwsze radia Philipsa, odbiorniki Aga i Elektrit ustawione na drewniany stołach i komodach okrytych koronkowymi serwetkami oraz odtwarzane nagrania radiowe sprzed lat ukazują ducha dawnych czasów.
   
Wystawa „Magia Radia” to nie tylko okazja do obejrzenia starych radioodbiorników, radiomagnetofonów i radioli, to także znakomita okazja do zapoznania się z ich historią i wpływem na ludzi, zaobserwowania jak zmieniało się wzornictwo i technika. Większość zaprezentowanych radioodbiorników nie działa, te które są sprawne można włączyć, ustawić częstotliwość i posłuchać brzmienia radia. 

Radio Białystok zbierało stare przedmioty w ramach akcji "Podaruj nam trochę historii" z okazji 80-lecia polskiej radiofonii. To dzięki ofiarodawcom, którzy bezpłatnie przekazują Radiu Białystok nieużywane już przedmioty powstała ta wspaniała kolekcja. Kustosz wystawy z ramienia Polskiego Radia Białystok Gabriela Walczak zaapelowała, aby zamiast wyrzucać stare odbiorniki na śmietnik przynosić je do Radia Białystok, a w czasie trwania wystawy do Muzeum Rolnictwa. 
 
Wystawę „Magia radia” oglądać można do maja 2008 roku.

Więcej zdjęć...


Magia Radia w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl