buy medication online
 
Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowcu Drukuj
13.11.2007.

  „…Bez odniesienia do historii lokalnej, historii naszych najbliższych przodków, historia narodowa staje się odległa i co najgorsze - obojętna…” - powiedział w swoim wystąpieniu Burmistrz Ciechanowca. By przybliżyć tę najbliższą historię naszym mieszkańcom, uroczystości odbywały się przy grobie żołnierzy 29 Pułku Artylerii Lekkiej, którzy polegli w 1939 roku broniąc Ciechanowca. W czasie Apelu Poległych przywołano wszystkich, którzy walczyli o wolność Ciechanowca na przestrzeni wieków – powstańców, legionistów, żołnierzy wojska polskiego i mieszkańców naszego miasta - rozstrzelanych, wywiezionych i zamęczonych w obozach. 

Społeczeństwo naszego miasta aktywnie włączyło się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Młodzież przygotowała akademię pt. „To Polska właśnie”, którą pokazała gościom zgromadzonym w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Pochód uczestników uroczystości prowadzony przez Orkiestrę Dętą COKiS przemaszerował do kaplicy pw. NMP z Fatimy na mszę św. w intencji Ojczyzny. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe: Gminy i Miasta Ciechanowiec, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika, Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu, Koła Łowieckiego “Rogacz”, Związku Sybiraków, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Ochotniczej Straży Pożarnej, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz Kompania Honorowa wystawiona wspólnie przez Jednostkę Wojskową w Plewkach, Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem i Ochotniczą Straż Pożarną z Ciechanowca, a także radni Rady Miejskiej i Rady Powiatowej, przedstawiciele Przedsiębiorstwa Robót Komunalnych „Fare”, Koła Wędkarskiego „Jazgarz”, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, ciechanowieckiego Oddziału Banku BPH, Spółdzielni Mieszkaniowej.
   
Delegacje ciechanowieckich instytucji i organizacji społecznych złożyły wieńce na grobie żołnierzy z 29 PAL, przy którym wartę zaciągnęli żołnierze Wojska Polskiego. W uroczystościach wzięła udział, wraz ze swoją rodziną, córka szeregowego Jana Babynki – jednego z żołnierzy pochowanych w tym grobie.

        Więcej zdjęć...       

Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowcu


 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl