buy medication online
 
Stowarzyszenie "Rodzina" prowadzi dystrybucję żywności PEAD Drukuj
13.11.2007.

 

 Logo Stowarzyszenia "Rodzina"

 Logo Banku Żywności

       Logo PEAD      


Stowarzyszenie “Rodzina” we współpracy ze Stowarzyszeniem "Bank Żywności w Suwałkach" prowadzi dystrybucję żywności w ramach Europejskiego Programu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (franc. Programme Europeen d' Aide aux plus Demunis – PEAD).
   
PEAD funkcjonuje w Unii Europejskiej od 1987 roku, a jego założeniem jest zagospodarowanie rezerw surowców interwencyjnych na cele pomocy społecznej i wsparcie żywnością osób najbardziej potrzebujących. W Polsce program PEAD został uruchomiony w 2004 roku, jego głównym koordynatorem jest Federacja Polskich Banków Żywności.
   
Głównym założeniem przy realizacji Programu jest udzielanie systematycznej (comiesięcznej) pomocy osobom najuboższym, a nie jednorazowe wsparcie dużej grupy osób. Czas dystrybucji żywności jest ograniczony jedynie terminami przydatności do spożycia, a wszystkie produkty są wyraźnie oznaczone “Pomoc WE dostarczona w ramach programu pomocy żywnościowej. Artykuł nie jest przeznaczony do sprzedaży".
   
Z comiesięcznej pomocy rozdzielanej w Ciechanowcu przez Stowarzyszenie “Rodzina” korzysta ok. 1000 osób, głównie pozostających w ewidencji Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym miesiącu wśród rozdzielanej żywności znalazły się: mąka, cukier, kasza, mleko, płatki kukurydziane, ser żółty i sery topione.

Stowarzyszenie "Rodzina" prowadzi dystrybucję żywności
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl