buy medication online
 
Zarybianie Nurca Drukuj
08.11.2007.

Zagospodarowanie wód należy do podstawowych, statutowych zakresów działania okręgu wędkarskiego. Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego, do którego należy Koło Wędkarskie “Jazgarz” z Ciechanowca corocznie przeprowadza akcje zarybiania. Nurzec będzie zarybiany narybkiem ryb szlachetnych przez najbliższe 15 lat. W tym roku przeznaczono na to 42 tys. zł.
   
Latem i jesienią wypuszczono do Nurca ponad 600 kg narybku (czyli ryb w pierwszym roku życia) i kroczka (czyli ryb w drugim roku życia). W czerwcu zasilono Nurzec narybkiem sandacza i węgorza, natomiast jesienią narybkiem bolenia, brzany, klenia, świnki i szczupaka oraz kroczkiem karpia, jazia i suma.

Ostatnia w tym roku akcja zarybiania odbyła się 6 listopada. Działacze Okręgu Mazowieckiego PZW z Warszawy, którzy przywieźli ryby, oraz działacze Koła Wędkarskiego “Jazgarz” wypuścili do Nurca kroczka jazia i suma. Teraz Społeczna Straż Rybacka działająca przy ciechanowieckim Kole Wędkarskim będzie starała się ustrzec nowy narybek przed kłusownikami i zanieczyszczeniami.


Zarybianie Nurca


 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl