buy medication online
 
Dzień św. Huberta - święto myśliwych w Kole Łowieckim "Rogacz" Drukuj
06.11.2007.

Myśliwi z Koła Łowieckiego “Rogacz” w Ciechanowcu rozpoczęli obchody dnia św. Huberta wcześnie rano mszą świętą, po czym udali się na jedno z trzech, obok polowania wigilijnego i sylwestrowego, najbardziej uroczystych polowań w roku.
   
Po polowaniu, w którym wzięło udział 25 myśliwych i 7 osób naganki, uczestnicy uroczystości spotkali się na strzelnicy myśliwskiej. W czasie polowania pozyskano trzy wycinki czyli dziki w trzecim roku życia (dwa od razu, trzeciego dostrzelono w niedzielę). Zakończeniem polowania był pokot, w czasie którego myśliwym, którzy strzelili zwierzynę wręczono złom czyli ułamany kawałek gałązki. Złom myśliwy dzieli na części - jedną wkłada do pyska zwierzyny jako ostatni kęs, drugą kładzie na ranie postrzałowej, a resztę wkłada za wstążkę kapelusza. Królami polowania zostali ex equo Wincenty Murawski i Waldemar Osipiński.
   
Święto myśliwych było okazją do wręczenia Złotego Medalu Zasługi Łowieckiej panu Henrykowi Krasiejko, członkowi Koła Łowieckiego “Rogacz” od początku jego powstania. Dyplomy uznania za pracę społeczną w Kole otrzymali Henryk Kulczakiewicz, Ryszard Deniziak, Zygmunt Siedlecki i Aleksander Wakuluk.
   
Dzień św. Huberta zakończyła biesiada myśliwska z pieczenią z dzika i sarny oraz łowieckimi opowieściami.


Dzień św. Huberta – święto myśliwych w Kole Łowieckim „Rogacz”


 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl