buy medication online
 
Zielone Lato 2007 - laureaci konkursu agroekoturystycznego Drukuj
31.10.2007.

23 października 2007 roku poznaliśmy laureatów konkursu agroekoturystycznego „Zielone Lato 2007”. O miano najlepszego zmagało się 12 gospodarstw agroturystycznych z całego województwa. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
  I miejsce - Irmina i Andrzej Norwowie, zam. Sumowo, pow. sejneński
  II miejsce - Marianna i Kazimierz Kramkowscy, zam. Dawidowizna, pow. moniecki
    Elżbieta i Stanisław Łupińscy, zam. Wólka Waniewska, pow. białostocki
  III miejsce - nie przyznano
    Ponadto przyznano następujące wyróżnienia:
  1. Agnieszce i Grzegorzowi Winklerom, zam. Żarnowo, pow. augustowski za promowanie młodzieżowych form turystyki konnej
  2. Lucynie i Romanowi Patejukom, zam. Łozice, pow. hajnowski za kultywowanie tradycji ludowej i kuchni regionalnej
  3. Małgorzacie i Tomaszowi Marcinkiewiczom zam. Mierkinie, pow. suwalski za promowanie tradycyjnego sposobu gospodarowania
  4. Grażynie Zaniewskiej, zam. Malawicze Górne, pow. sokólski za promowanie tradycyjnych produktów żywnościowych
  5. Helenie i Wiesławowi Grabowskim, zam. Taraskowo, pow. łomżyński za promowanie ekologicznych form gospodarowania
Laureaci zostali uhonorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs „Zielone Lato” odbywa się już od czternastu lat. Jego ideą jest promocja gospodarstw agroturystycznych, które posiadają interesującą ofertę pobytu dla gości, a przy tym ciągle dążą do podnoszenia jakości świadczonych usług. 

Województwo podlaskie posiada jeden z najwyższych potencjałów do rozwoju turystyki w Polsce, szczególnie turystyki wiejskiej. Jest to region bogaty w atrakcje zarówno przyrodnicze jak i kulturowe. Gospodarstwa agroturystyczne są chętnie odwiedzane przez turystów. Przyciąga ich przede wszystkim wysoki standard świadczonych usług, smaczne regionalne wyżywienie oraz tradycyjna polska gościnność. Co roku w województwie powstaje ponad 20 nowych kwater agroturystycznych.

Podsumowanie konkursu odbyło się podczas konferencji „Agroturystyka szansą rozwoju obszarów wiejskich”, której organizatorem był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Współorganizatorami byli: Podlaski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Wyższa Szkoła Menadżerska w Białymstoku. Konferencję rozpoczęła Mirosława Jaroszewicz – Łojewska, dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. 

Dr Janusz Majewski z Akademii Rolniczej w Poznaniu przedstawił koncepcję tworzenia produktów markowych w agroturystyce i turystyce wiejskiej. Aby gospodarstwo agroturystyczne było zauważone, musi być wyjątkowe. Produkt o wyraźnym wizerunku, odmienności, dobrej reputacji i dostosowany do potrzeb rynku ma szansę zaistnieć w świadomości turysty, a to już połowa sukcesu.

Konferencja dostarczyła wielu praktycznych informacji i porad z zakresu dofinansowania agroturystyki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz środków przewidzianych na wsparcie branży turystycznej w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

                                                                          

PODR w Szepietowie


Zielone Lato 2007 – laureaci konkursu agroekoturystycznego

Zielone Lato 2007 – laureaci konkursu agroekoturystycznego

Zielone Lato 2007 – laureaci konkursu agroekoturystycznego

Zielone Lato 2007 – laureaci konkursu agroekoturystycznego


 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl