buy medication online
 
Miejska Biblioteka Publiczna na jesienne wieczory proponuje... Drukuj
25.10.2007.

 
Nadeszła jesień – wcześnie zapada zmierzch, wydłużają się wieczory i godziny spędzane w domowym zaciszu. Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu przedstawia kilka nowych książek ze swojego księgozbioru, przy których można miło spędzić czas.

Od 1 października zmieniły się godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej:
w poniedziałek od 8.00 do 16.00,
we wtorek, czwartek i piątek od 8.00 do 17.00,
w sobotę od 9.00 do 14.00.
W środy biblioteka jest nieczynna dla czytelników.
 Miejska Biblioteka Publiczna na jesienne wieczory proponuje... 

 „Mój Ojciec generał Anders” Anna Anders-Nowakowska

    Z satysfakcją sięgną po tę książkę wszyscy, których fascynuje postać generała Władysława Andersa - legendarnego dowódcy Armii Polskiej w ZSSR i 2 Korpusu Polskiego. Zawiera ona wiele nieznanych szczegółów jego życia, poglądów, decyzji. W swych wspomnieniach Anna Anders-Nowakowska przywołuje postać Ojca - sławnego generała, Matki - Ireny z Jordan-Krąkowskich, swego pierwszego męża - rotmistrza Jana Romanowskiego, obrazy młodości zburzonej przez wybuch wojny niosącej dramat rozstań, uwięzienie Ojca, tułaczkę, niepewność o los najbliższych. 
 

 Miejska Biblioteka Publiczna na jesienne wieczory proponuje... 

„W pewien wrześniowy poranek” Karen Kingsbury

    „W pewien wrześniowy poranek” to kolejna powieść znanej amerykańskiej pisarki Karen Kingsbury. Jej nowa publikacja chociaż oparta na wydarzeniach z 11 września 2001 roku wbrew pozorom nie jest przepełniona pesymizmem i strachem. To przede wszystkim opowieść o dwóch amerykańskich rodzinach, których losy w niezwykły sposób zostały połączone. To opowieść o miłości, wierności, wierze i poświęceniu, jakiej jeszcze nie czytaliście.

 Miejska Biblioteka Publiczna na jesienne wieczory proponuje... 

„Udręczona Rosja. Dziennik buntu” Anna Politkowska

    Dziennik znanej rosyjskiej reporterki – jej ostatnia książka - obejmuje okres prawie dwuletni: od 7 grudnia 2003 roku do końca sierpnia 2005. Jako dziennikarka „Nowoj Gaziety” Politkowska jeździ w teren, na głuchą rosyjską prowincję, zbierając materiał do reportaży. Autorka w przenikliwy sposób odkrywa kulisy sprawowania władzy; śledzi codzienne wydarzenia obfitujące w zamachy terrorystyczne, niewyjaśnione zabójstwa i porwania; ujawnia problemy patologii władzy, okrucieństwa w armii.  

 Miejska Biblioteka Publiczna na jesienne wieczory proponuje... 

„Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki” Llosa Mario Vargas

    Najnowsza powieść Mario Vargasa Llosy to historia miłości, inspirującej, toksycznej i perwersyjnej, która nadaje życiu sens, a zarazem bezlitośnie go odbiera. To studium miłości, w której mieści się wszystko co jest związane z naturą człowieka: instynkt, seks, namiętność, także ta duchowa, fantazmaty, które kształtują nasze relacje, czynią nas lepszymi czy gorszymi ludźmi.

 Miejska Biblioteka Publiczna na jesienne wieczory proponuje... 

„Franklin bierze udział w konkursie” 

    Nowa seria opowieści o Franklinie obejmuje 12 książeczek opartych na odcinkach popularnej serii filmów animowanych, emitowanych w telewizji. Bohater, jego rodzina i koledzy, w pełni pozostają sobą, zmienia się tylko nieco szata ilustracyjna, nawiązując do konwencji telewizyjnej kreskówki. Przygody, rozterki i zadziwiające pomysły głównego bohatera zachowują dobrze znany czytelnikom styl.
    “Franklin bierze udział w konkursie” to książka napisana łatwym, prostym językiem i wydrukowana dużymi literami - w sam raz dla dzieci, które uczą się czytać.

 Miejska Biblioteka Publiczna na jesienne wieczory proponuje...

„Przyjaciele” Mira Stanisławska-Meysztowicz, Grzegorz Kasdepke

    Spotkanie Miry Stanisławskiej-Meysztowicz, prezesa Fundacji Nasza Ziemia oraz Grzegorza Kasdepke, znanego autora książek dla dzieci, musiało zaowocować czymś interesującym. I oto przed Państwem książka “Przyjaciele”. Młodzi czytelnicy znajdą w niej i wątek sensacyjny, i romans, i tajemnicę a wszystko okraszone solidną porcją wyśmienitego humoru. Jednym słowem książkę tę należy przeczytać. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-12 lat.

 Miejska Biblioteka Publiczna na jesienne wieczory proponuje... 

„Mama, Kaśka, ja i gangsterzy” Ewa Ostrowska

    Danka ma 14 lat i wielkie kompleksy na punkcie własnego wyglądu. Na domiar złego ma niesamowicie piękną i mądrą siostrę bliźniaczkę. Obie wychowywane są przez zwariowaną i niezwykle pomysłową mamę. Kiedy nadchodzą wakacje, cała rodzinka wraz z domowym zwierzyńcem (pies, kot i zaskroniec) wyrusza na Mazury. Na trasie niespodziewanie "łapią gumę". Staje się to początkiem serii niewiarygodnych i prześmiesznych przygód.

 Miejska Biblioteka Publiczna na jesienne wieczory proponuje...„Brunetki kontratakują” Kieran Scott

    Kolejna powieść autorki bestsellerowego “Klubu niewiniątek”, kontynuacja “Szkoły dla blondynek”. Annisa, która jest jedyną brunetką w nowej szkole na Florydzie, staje przed wielkim wyzwaniem dla drużyny cheerleaderek. Poza tym poznaje świetnego chłopaka i zawiera nowe przyjaźnie z dziewczynami z klasy.
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl