buy medication online
 
"Bliżej siebie" - spotkanie młodzieży polsko-izraelskiej Drukuj
05.10.2007.

W Ciechanowcu, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im.Jarosława Iwaszkiewicza gościła 50 osobowa grupa młodzieży z Izraela. Spotkanie z młodzieżą ZSOiZ odbyło się w ramach wspólnie realizowanego projektu „Bliżej siebie”.
   
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście. Burmistrz Ciechanowca podkreślił szczególne znaczenie tego wydarzenia oraz fakt, iż jest to pierwsza wizyta młodzieży z Izraela w Ciechanowcu.
   
W miłą i przyjazną atmosferę wprowadziły gości oraz gospodarzy przygotowane prezentacje. Młodzież z Izraela zaprezentowała m.in. zwyczaje związane z obchodami święta powitania nowego roku, a ich rówieśnicy ze szkoły w Ciechanowcu w strojach szlacheckich wykonali poloneza, czyli tradycyjny polski taniec.
   
Okazją do bliższego poznania wspólnej historii była rozmowa z Panią Janiną Żero i Jadwigą Siekierko. Uhonorowane przez Izrael tytułem i medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” opowiadały o losach Polaków i Żydów w trudnym okresie II wojny światowej.
   
W programie wizyty znalazło się również zwiedzanie znajdującej się w Ciechanowcu synagogi, we wnętrzu której zawieszona została pamiątkowa tablica.
   
Przyjazd młodzieży izraelskiej do Polski jest częścią programu edukacyjnego, realizowanego w wielu krajach i szkołach. Program ten obejmuje ukazanie młodzieży kulturowego i duchowego bogactwa żydowskiego życia w Polsce przed Holocaustem oraz pozytywnych i negatywnych aspektów stosunków polsko-żydowskich.


 „Bliżej siebie” – spotkanie młodzieży polsko-izraelskiej


 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl