buy medication online
 
Chory bocian trafił do Akcent-Zoo w Białymstoku Drukuj
23.08.2007.

Podlaskie bociany szykują się do wylotu na zimowiska. Zazwyczaj młode, tegoroczne odlatują jako pierwsze, bez pomocy rodziców pokonując trasę na zimowiska - drogę przelotu mają zakodowaną w genach. Polskie bociany zaliczane są do populacji wschodnioeuropejskiej, która do Afryki udaje się trasą prowadzącą nad Bosforem i Turcją oraz Izraelem.
   
Jeden z młodych bocianów został znaleziony przez pracowników Przedsiębiorstwa Robót Komunalnych “Fare” przy Stacji Wodociągów w Ciechanowcu. Ptak był brudny i tak osowiały, że dał się bez trudu złapać i nie protestował w czasie podróży do Akcent-Zoo w Białymstoku.

Lekarz weterynarii w czasie badania stwierdził, że bocian ma zapchane nieczystościami gardło i dziób oraz poraniony język. Prawdopodobnie ptak wpadł do zbiornika z gnojówką czy szlamem. Jego przygoda zakończy się przymusowym zimowaniem w Białymstoku, bo bocian jest osłabiony, odwodniony i nie chce samodzielnie jeść. Jest karmiony przez pracowników Akcent-Zoo, ale zanim wróci do dobrej formy, będzie już za późno by mógł w tym roku odlecieć.

Chory bocian trafił do Akcent-Zoo w Białymstoku

Chory bocian trafił do Akcent-Zoo w Białymstoku


 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl