buy medication online
 
II Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania 2007" Drukuj
21.08.2007.

W ostatnią sobotę, 18 sierpnia, w Ciechanowcu odbył się II Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania 2007”. Uczestniczące w festiwalu zespoły zaprezentowały się na rynku przed Urzędem Miejskim, po czym barwny korowód wykonawców przy akompaniamencie orkiestry dętej przemaszerował ulicami Ciechanowca na teren amfiteatru w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka.
   
Międzynarodowy Festiwal Folkloru to doskonała okazja do zapoznania się z kulturą, tradycjami i folklorem innych narodów, porównania podobieństw i różnic w ludowych tańcach, muzyce i strojach. 

Uroczystego otwarcia II Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania 2007” oraz powitania zespołów i publiczności dokonał Burmistrz Ciechanowca, Mirosław Reczko.     Część artystyczną rozpoczął występ Orkiestry Dętej OSP z Karczewa. W repertuarze Orkiestry znalazły się największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej, a także wiązanki melodii z polskich seriali telewizyjnych. Zgromadzona w amfiteatrze publiczność gorącymi brawami nagrodziła znakomite interpretacje utworów. Równie entuzjastycznie zostały przyjęte układy taneczne występujących zespołów - „Ralichki” z Bułgarii i „Przepiórka” z Hajnówki. Poprzez pełne temperamentu i energii tańce, grupy folklorystyczne prezentowały fragmenty swojej kultury i obyczajów. Oryginalne wykonania ludowych pieśni oraz barwne, oddające charakter występu stroje ukazywały różnorodność oraz bogactwo kultury ludowej.

Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego i Burmistrz Ciechanowca. Głównym pomysłodawcą i organizatorem festiwalu, odbywającego się w tym roku m.in. na estradach Hajnówki, Ciechanowca, Brańska i Kalnicy jest Dyrektor MFF „Podlaskie Spotkania” Mirosław Szymański. 

Organizatorem II Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania 2007” w Ciechanowcu był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

        Więcej zdjęć...     Nagranie filmowe 

II Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania 2007”
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl