buy medication online
 
VII Podlaskie Święto Chleba Drukuj
13.08.2007.

W niedzielę, 12 sierpnia 2007 roku, po raz siódmy odbyło się w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu “Podlaskie Święto Chleba”, któremu patronowali Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego.
   
Najważniejszymi elementami Święta Chleba były, jak zawsze, tradycyjne zwyczaje związane z życiem wsi i wszystkim, co związane jest z produkcją chleba. Można więc było zobaczyć święcenie zwierząt gospodarskich, koszenie zboża, wiązanie snopków, “oborywanie” przepiórki (czyli kilku ostatnich garści zboża udekorowanych wstążkami, wokół których przeciąga się żniwiarkę, co ma zapewnić urodzaj w następnym roku), młócenie oraz tradycyjny, domowy wypiek chleba. Zakończeniem tej części jest pochód żniwiarzy z wieńcem dożynkowym i chlebem.
   
Konkursy “Na najlepsze stoisko piekarnicze” czy “Na najpiękniejszą równiankę” na stałe wpisały się już w program Święta Chleba, ale pojawiają się też nowe – w tym roku po raz pierwszy odbył się konkurs “Regionalne prezentacje kulinarne”, w czasie którego ośmiu wystawców zaprezentowało ponad sto potraw regionalnych.

Widzom oglądającym blisko sto stoisk z wyrobami twórców ludowych: garncarzy, wikliniarzy, malarzy, koronczarek oraz pszczelarzy, wędliniarzy, a przede wszystkim piekarzy, towarzyszyła muzyka ludowa w wykonaniu podlaskich zespołów z Ciechanowca, Siemiatycz, Bociek, Dziadkowic i Bogut oraz z Chmielna na Kaszubach, Krościenka nad Dunajcem, Wysokiego na Białorusi i Taszkientu w Uzbekistanie.

Popołudniowe “Studio Lato Radia Białystok” zachęcało do pobytu na terenie Muzeum oferując możliwość posłuchania występów: zespołu “Shamrock”, “Kapeli Wileńskiej”, Zespołu “Czeremszyna” i gwiazdy wieczoru czyli “Golec uOrkiestra”.

VII Podlaskie Święto Chleba


  
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl