buy medication online
 
III Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Drukuj
31.07.2007.

W ostatnią niedzielę, 29 lipca w Ciechanowcu odbyły się III Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Burmistrza Ciechanowca. Impreza rozpoczęła się nabożeństwem w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, po którym ksiądz prałat Kazimierz Siekierko dokonał poświęcenia środków lokomocji - mechanicznych i niemechanicznych. W takt marszy granych przez Orkiestrę Dętą Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wszyscy zgromadzeni goście, hodowcy i miłośnicy koni udali się na teren zawodów przy stacji paliw Orlen - Tomex.
   
III Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, po salwach armatnich Bractw Kurkowych z Warszawy i Płocka, uroczyście otworzył Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: singli i zaprzęgów parokonnych. Wystartowało pięć zaprzęgów jednokonnych – I miejsce zajął Tadeusz Koleśnik z Białegostoku na koniu Poznań (2,3 min.), II miejsce – Elwira Jakubiak na koniu Grad (2,48 min.), III miejsce – Stanisław Moczulski na koniu Apar (3,93 min.). Wśród siedmiu startujących zaprzęgów parokonnych na III miejscu zakończył zawody Stanisław Tymiński z zaprzęgiem koni Burza i Błyskawica (2,38 min.), II miejsce zajął Grzegorz Dobrogowski z zaprzęgiem koni Szaba i Szona (2,29 min.). Władysław Żero z Popław z zaprzęgiem kucyków Maniek i Ludwik (2,2 min.) powtórzył swój ubiegłoroczny sukces i zajął I miejsce, a nagrodę publiczności otrzymał Józef Kryński, który powoził zaprzęgiem klaczy Pszczółka i Osa.

Organizatorzy zapewnili także wiele innych atrakcji - można było skorzystać z przejażdżki bryczką, powozem lub pojazdem terenowym (quadem).

Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie, wziąć udział w konkursach, przejechać się na kucyku lub pobawić w kuli sferycznej. Podczas całej imprezy podziwiano dopasowanie koni, uprzęży oraz liberię powożących. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy Stowarzyszenia Sportowo-Jeździeckigo im. 10 Pułku Ułanów Litewskich z Grabowa oraz pokazy woltyżerki i tresury koni w wykonaniu Klubu Jeździeckiego „Karino” z Łomży.

Imprezę uświetniły też występy Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, Zespołu Ludowego “Kalina” z Żurobic, zespołu “Format” i innych. “Letnie Tańce pod Podlaskim Firmamentem” i pokaz fajerwerków zakończyły imprezę.

III Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi


 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl