buy medication online
 
Likwidacja dzikiego wysypiska w Tworkowicach Drukuj
24.07.2007.

Urząd Miejski w Ciechanowcu rozpoczął akcję likwidowania dzikich wysypisk na terenie naszej gminy. Jako pierwsze likwidacji uległo jedno z największych wysypisk we wsi Tworkowice.

Pierwszego dnia dokonana została selekcja – ze zwałów różnorodnych śmieci wybrane zostały butelki i opakowania z tworzyw sztucznych (głównie opakowania foliowe kiszonek i nawozów sztucznych) podlegających przetworzeniu. Likwidacja trwała pięć dni, w czasie których wywieziono 157 080 kg śmieci, co kosztowało prawie 14 tys. zł.
   
Niestety, już następnego dnia, mimo tablic zabraniających wyrzucania śmieci w tym miejscu, na wysprzątanym placu pojawiły się nowe worki ze śmieciami. Brak kultury, dbałości o czystość środowiska i zwyczajne wygodnictwo, skutkuje tym, że nasze lasy są nieustannie zaśmiecane i wszyscy ponosimy koszty związane ze sprzątaniem tego bałaganu. 

Apelujemy o zachowania zgodne z normami współżycia społecznego – nie narażajmy innych na obcowanie z naszymi śmieciami, nie degradujmy środowiska substancjami zanieczyszczającymi glebę, wody gruntowe i powietrze, dbajmy o estetyczny wygląd krajobrazu.

 
Likwidacja dzikiego wysypiska w Tworkowicach

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl