buy medication online
 
Wakacyjne warsztaty muzyczne w COKiS Drukuj
28.06.2007.

Na pierwszy tydzień lipca Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaplanował wakacyjne warsztaty muzyczne orkiestry dętej. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku (2 lipca) do piątku (6 lipca). W poniedziałek warsztaty rozpoczną się o godzinie 13.00 i potrwają do 19.00, w pozostałe dni tygodnia od godziny 10.00 do 15.00.
   
Orkiestra Dęta i COKiS pragną utworzyć grupę mażoretek, i w związku z tym poszukują dziewcząt chętnych do występów w takiej formacji.

Mażoretki to wyraz zapożyczony z języka francuskiego (majorette), oznaczający młode dziewczyny ubrane w paradne stroje, które zawierają elementy umundurowania galowego. Mażoretki występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe. Mażoretki spełniają nie tylko funkcję widowiskowego dodatku, ale przy pomocy wykonywanych gestów sygnalizują orkiestrze zbliżający się zakręt, zakończenie utworu lub zmianę rytmu. Mażoretka maszerująca przed orkiestrą zwana jest tamburmajorką.
 
Wakacyjne warsztaty muzyczne w COKiS

Wakacyjne warsztaty muzyczne w COKiS

Wakacyjne warsztaty muzyczne w COKiS

 

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl