buy medication online
 
Wianki na Nurcu 2007 Drukuj
26.06.2007.

Występy zespołów, zabawy taneczne i sportowe, konkurs na najpiękniejszy wianek, a na koniec – pokaz sztucznych ogni i zabawa do późna w nocy. To tylko niektóre atrakcje festynu „Wianki na Nurcu”, który odbył się w niedzielę, 24 czerwca, na Stadionie Miejskim w Ciechanowcu.
   
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Po nabożeństwie wszyscy przeszli procesją nad wody zalewu, gdzie księża miejscowej parafii dokonali poświęcenia wody rzeki Nurzec.

Pierwszym punktem części rozrywkowej imprezy był Turniej Sołectw w następujących konkurencjach – tor przeszkód, turniej dla siłaczy, pompowanie balonów, przetaczanie opony, wyścig z jajkiem, rzut jajem do celu, wyścig żółwi, ściskanie balona, wyścig na szczudłach. Wśród zgłoszonych sołectw bezkonkurencyjnym okazało się sołectwo Przybyszyn, drugie miejsce zajęło sołectwo Radziszewo – Króle, trzecie - sołectwo Winna – Chroły, a czwarte - sołectwo Tworkowice. Ponadto każde sołectwo przygotowało stoisko z tradycyjnymi, wiejskimi potrawami, które oceniało Jury.

W bloku programów dla dzieci znalazły się gry, zabawy, konkursy z nagrodami, oraz inscenizacje teatralne przygotowane z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy.

Do tradycji nocy świętojańskiej należy puszczanie wianków na wodę. W zorganizowanym konkursie na najpiękniejszy wianek – w tym roku oceniano 30 wianków - I miejsce przyznano Agnieszce Szerściennikow, II miejsce zajęła Kinga Daszkowska, III miejsce Katarzyna Busma. 

Festyn uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, która wykonała największe przeboje ze swojego rozrywkowego repertuaru. Uczestnicy festynu mieli również okazję obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez kabaret „Widelec” z Białegostoku. Gromkimi brawami nagrodzono widowisko taneczne w wykonaniu Sekcji Tańca Nowoczesnego działającej przy COKiS.

Duże zainteresowanie wzbudził występ gwiazdy wieczoru. W tym roku wystąpił Krzysztof „K.A.S.A.” Kasowski z zespołem. Podczas ponad godzinnego występu gwiazdy licznie zgromadzona publiczność bawiła się znakomicie. 

Zwieńczeniem imprezy było puszczenie wianków na wodę oraz pokaz sztucznych ogni, po którym rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Junior”.

Organizatorami tegorocznego festynu „Wianki na Nurcu” był Burmistrz Ciechanowca i Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

 


 
Wianki na Nurcu 2007

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl