buy medication online
 
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje na lato... Drukuj
19.06.2007.

 
 Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu ze swojego księgozbioru proponuje kilka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które mogą być doskonałą, letnią lekturą.
   
Biblioteka w okresie wakacyjnym, od 18 czerwca do 31 sierpnia, będzie czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.30 – 16.00.
 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje na lato 

 „Rozwód doskonały” Avery Corman
    Czy można się rozwieść doskonale? W białych rękawiczkach? Bez ofiar i perturbacji emocjonalnych dziecka? Teoretycznie tak. Wszystko na to wskazywało. Ta historia ma kompromisowy happy end, ale droga do niego nie była bynajmniej doskonała.
    Avery Corman, znakomity obserwator relacji międzyludzkich, szczerze opisał pękniecie, które z sądu przenosi sie na życie młodego człowieka. 
 

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje na lato 

„Afgańczyk” Frederick Forsyth
    Mistrz politycznego thrillera, autor słynnego Dnia Szakala i Psów wojny, powraca w wielkim stylu! Zagrożenie ze strony wschodnich organizacji terrorystycznych narasta, szykuje się akt niewyobrażalnego terroru. Kiedy nastąpi atak? Kto lub, co będzie celem? Jedynie wtyczka w szeregach Al-Kaidy mogłaby udzielić takiej odpowiedzi...

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje na lato 

„Podróże z Ryszardem Kapuścińskim. Opowieści trzynastu tłumaczy” Bożena Dudko (red.)
    Zbiór osobistych opowieści o Ryszardzie Kapuścińskim, przedstawionych przez trzynastu tłumaczy jego utworów. Miał to być prezent dla Kapuścińskiego na 75 urodziny, pisarz zmarł jednak tuż przed wydaniem książki.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje na lato 

„Córka opiekuna wspomnień” Kim Edwards
    Jedna decyzja podjęta w chwili szoku nieodwracalnie zmienia życie kilku osób. Między członkami jednej rodziny wznosi mury chłodu i niezrozumienia, drugą tworzy i jej życie nasyca sensem. Kim Edwards napisała głęboko wzruszającą powieść o wyrzutach sumienia, których nie można zgasić, o miłości, która zamiera i o szczęściu, do którego każdy ma prawo, także jeśli jest inny.
    Ta powieść poruszy każdego, bo w oprawie sprawnie opisanej akcji porusza delikatne problemy i zmusza do refleksji nad podstawowymi kwestiami etycznymi.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje na lato 

„Pompon w rodzinie Fisiów” Joanna Olech
    Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6–10 lat, napisana z wielkim poczuciem humoru, jest też zbiorem świetnych obserwacji życia rodzinnego i satyrą na dzisiejszą rzeczywistość.
    Ale, to jedna z tych opowieści, którą dobrze się czyta niezależnie od wieku – dorosłość na pewno nie przeszkodzi w lekturze, bowiem Joanna Olech, jak zawsze, zostawia wiele miejsca i dla dorosłej wyobraźni, byle tylko nie być jednym z tych, co to zawsze zatykają korkiem umywalkę…

 Nowości w Bibliotece Miejskiej

„Kocie historie” Tomasz Trojanowski    
  Pełna ciepła i humoru, barwnie i dowcipnie ilustrowana książeczka, której bohaterami są trzy koty - Herman, Zofia i Gienek, mieszkające w domu Dużego. Duży ma anielską cierpliwość, a jego pupile mnóstwo czasu i szalonych pomysłów...
   Książka została wyróżniona Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiegoeści, z pewnością będzie świetnie się bawić i prosić o ponowne przeczytanie bajki.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje na lato 

„Lawenda w chodakach” Ewa Nowak
W swojej czwartej powieści autorka wysyła dwie zakochane pary na wspólne wakacje po Europie. Magda i Kuba są już zaręczeni, Wiktor i Damroka dopiero się docierają. A jednak przed całą czwórką podróż ta postawi pytania: Co to właściwie znaczy być razem? I czego wolno nam wymagać od osób, które kochamy?
    Autorka daje nam szansę przyjrzenia się z bliska, jak trudno być uczciwym wobec samego siebie i omijać uczuciowe pułapki, które zastawiają na nas inni ludzie.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje na lato„Przygody Jonatana” Ken Schoolland
    Przygoda, sensacja, dramat, komedia, edukacja w jednej książce. Dotychczas przełożona na ponad 50 języków i opublikowana w tyluż krajach świata, nadal tłumaczona jest na kolejne. Skierowana jest do czytelników w wieku od urodzenia (w tym przypadku także słuchaczy), bez górnych ograniczeń. Uhonorowana nagrodami w wielu krajach. Zawiera polską i angielską wersję audio na płycie CD w formacie mp3.
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl