buy medication online
Szkoła Podstawowa w Łempicach Drukuj

Początki tworzenia Szkoły Podstawowej we wsi Łempice sięgają okresu II wojny światowej (ok.1942-1943 roku), kiedy to było prowadzone tajne nauczanie. Po zakończeniu wojny nauka nadal odbywała się w prywatnych domach. W 1949 roku rozpoczęto budowę szkoły (ze skałek i zaprawy wapiennej), którą ukończono w 1950 roku. Była to już szkoła siedmioklasowa.

W latach siedemdziesiątych w ramach rozbudowy powstał budynek murowany (dzisiejsza “stara szkoła”). Dobudowano wtedy dwie sale lekcyjne. W latach osiemdziesiątych zrodziła się kolejna inicjatywa rozbudowy szkoły, w ramach której dobudowano tzw. “nową szkołę” obejmującą aulę, kuchnię z zapleczem, szatnię, pięć sal lekcyjnych na piętrze, pokój nauczycielski, łazienki oraz część mieszkalną. Otwarcie odbyło się na przełomie października i listopada 1990 roku.

Aktualnie do szkoły uczęszcza 60 uczniów z czterech miejscowości: Łempice, Kobusy, Radziszewo-Sieńczuch i Czaje-Wólka. Uczniowie, zwłaszcza dojeżdżający, korzystają z zajęć świetlicowych, w szkole funkcjonuje też biblioteka i pracownia komputerowa.

W szkole prowadzona jest nauka języka angielskiego od zerówki do klasy VI, informatyki od klasy II do klasy VI. Dla uczniów z trudnościami szkolnymi nauczyciele nieodpłatnie prowadzą zajęcia dodatkowe oraz funkcjonują cztery grupy zajęć dydaktyczno-wyrównawczych.

W szkole działają:
       – Samorząd Uczniowski
       – PCK
       – SKO
       – koło informatyczne
       – koło miłośników przyrody

Konkursy, w których uczestniczą dzieci:
       – matematyczne: Kangur,
       – plastyczne: “Na gwiazdę kolędniczą”, “Palm Wielkanocnych”, “Ekologiczny”,
           “Eucharystia sercem Kościoła”
       – przyrodnicze: “Czyste Podlasie”, “Pomóżmy ptakom i zwierzętom przetrwać
           zimę”
       – oszczędzania: „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w Banku Spółdzielczym”
       – „Bezpieczna szkoła”, „Bezpieczne dzieci na polskich drogach”

Szkoła współpracuje z Bankiem Spółdzielczym w Ciechanowcu, Policją, OSP, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Kołem Łowieckim „Rogacz”, Nadleśnictwem „Rudka”, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, towarzystwami ubezpieczeniowymi: CIGNA STU S.A., COMPENSA S.A., parafiami w Winnej-Poświętnej i Czajach.

Szkoła Podstawowa
Łempice 13 a
18-230 Ciechanowiec
http://lempice.edupage.org
tel. 86 277 66 05
e-mail: spszkola@wp.pl


 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl