buy medication online
 
N@UTOBUS w Gminie Ciechanowiec Drukuj
27.04.2007.

W dzisiejszej dobie, jak nigdy przedtem w historii, decydującą rolę zaczyna odgrywać informacja. Staje się ona coraz cenniejszym towarem, a dostęp do niej staje się obecnie równie istotny, jak w dawnych czasach dostęp do surowców energetycznych. Współczesna ludzkość niewątpliwie wkracza w nowy etap rozwoju cywilizacji – erę społeczeństwa informacyjnego.
   
Za początek tworzenia społeczeństwa informacyjnego w Europie uznaje się rok 1994, kiedy to został opublikowany tzw.: Raport Bangemanna (Europa i Społeczeństwo Globalnej Informacji. Zalecenia dla Rady Europy). W maju 2005 roku na szczycie Rady Europy został przyjęty program European Information Society 2010, według którego Europa chce obecnie stworzyć Globalne Społeczeństwo Informacyjne.

Do budowy społeczeństwa informacyjnego niezbędna jest alfabetyzacja komputerowa czyli powszechna świadomość możliwości, ograniczeń oraz używania komputerów w codziennym życiu: pracy, rozrywce, komunikacji itd.

W celu alfabetyzacji komputerowej społeczeństwa Urząd Miejski w Ciechanowcu włączył się do akcji realizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Polskim Centrum Kompetencji Administracji i Edukacji Elektronicznej, która na terenie województwa podlaskiego rozpoczęła się w lutym 2007 roku, i zaprosił do gminy N@UTOBUS – autobus internetowy oferujący bezpłatne szkolenia komputerowe i internetowe.

Na terenie naszej gminy N@UTOBUS odwiedził trzy miejsca - 25 kwietnia zaparkował przy Szkole Podstawowej w Łempicach, 26 kwietnia przy Szkole Podstawowej w Starym Radziszewie, a 27 kwietnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu.

N@UTOBUS cieszył się dużym zainteresowaniem - rano z możliwości N@UTOBUSU korzystały grupy zorganizowane, a po południu był dostępny dla wszystkich chętnych. Trenerzy: Waldemar Dymowski, Bogusław Kielar i Sławomir Biernacik, przeprowadzili szkolenia: podstawowe z posługiwania się komputerem i Internetem oraz wyszukiwania informacji w Internecie, portali edukacyjnych, portali rolnych i e-administracji. 
   
W  Łempicach w szkoleniach uczestniczyła grupa 4 rolników, grupy szkolne i wolni słuchacze – łącznie 49 osób.
    
W Radziszewie Starym w szkoleniach brała udział grupa 11 rolników, 7 nauczycieli, grupy szkolne i wolni słuchacze – razem 50 osób.

 

 
N@UTOBUS w Gminie Ciechanowiec

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl