buy medication online
 
Święto lasu w skansenie Drukuj
24.05.2006.

Pod nazwą “Święto lasu w skansenie” odbyły się w Ciechanowcu, 21 maja 2006 roku, obchody święta leśników zorganizowane przez Nadleśnictwo Rudka, ciechanowieckie oddziały Caritas i Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka.

W programie imprezy była konferencja “Historia lasów i leśnictwa”, która rozpoczęła się odegraniem sygnału myśliwskiego “Powitanie”. Nadleśniczy Grzegorz Marek Godlewski powitał zgromadzonych gości - starostów: bielskiego Sławomira Snarskiego, siemiatyckiego Jana Zalewskiego , wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego, strażaków z Komend Powiatowych z Siemiatycz - Edwarda Krasowskiego, z Bielska Podlaskiego - Jana Szkodę, z Wysokiego Mazowieckiego - Tomasza Sieńczuka, dyrektor Muzeum Rolnictwa – Dorotę Łapiak, rektora SGGW w Warszawie – Tomasza Boreckiego.

Po krótkiej prezentacji przedstawiającej Nadleśnictwo Rudka wręczone zostały awanse i nagrody pracownikom oraz pamiątkowe puchary przedstawicielom instytucji współpracującym z nadleśnictwem.

Prof. dr hab. Tomasz Borecki - rektor SGGW został wcześniej zgłoszony przez Muzeum Rolnictwa do konkursu na Mecenasa Kultury Województwa Podlaskiego 2005 i został nagrodzony w kategorii Patron Honorowy Roku 2005 - za życzliwe wspieranie działalności muzealnej. Nagrodę otrzymał z rąk dyrektor Muzeum Rolnictwa.

Został także rozstrzygnięta VII edycja konkursu „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” – Szkoła Podstawowa w Łempicach w kategorii szkół podstawowych zajęła II miejsce. Konferencję zakończyły wykłady „Historia lasów” i „Historia leśnictwa”, po czym wszyscy zgromadzeni uczestniczyli we Mszy Polowej w intencji leśników.

W gajówce z Wdowina, gdzie mieści się Muzeum Leśne została otwarta wystawa czasowa (zorganizowana przez Uniwersyteckie Muzeum Przyrodnicze im. Prof. Andrzeja Myrchy w Białymstoku, Nadleśnictwo Rudka, Towarzystwo Geologiczne “Spirifer”, Polskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk o Ziemi, Muzeum Ziemi w Kletnie i osoby prywatne), pt. „Historia lasów. Rośliny lądowe w dziejach Ziemi”.

Przez cały dzień odbywały się gry i konkursy dla dzieci i dorosłych, grała kapela "Słoneczniki" z Siemiatycz oraz można było obejrzeć występy grup tanecznych działających przy COKiS. Wystąpił zespół bębnistów grający na instrumentach egzotycznych. Jedną z ostatnich atrakcji imprezy był koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Jenot" działającego przy Zespole Szkół Leśnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

więcej zdjęć...

Święto lasu w skansenie 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl