buy medication online
 
Manewry uczniów klas mundurowych i organizacji paramilitarnych Drukuj
02.06.2017.

W Ciechanowcu odbyły się trzydniowe II Manewry uczniów klas mundurowych i organizacji paramilitarnych, w których udział wzięło prawie 160 pasjonatów sztuki żołnierskiej z całej Polski.

 
Manewry uczniów klas mundurowych i organizacji paramilitarnych

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza


Wśród uczestników byli uczniowie: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku, Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie oraz członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” ze Zgierza, Wrocławia, Kalisza, Warszawy, Międzyborowa, Łodzi i Grójca.

W programie manewrów przewidziane były zajęcia teoretyczne, udział w V Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Paradnej, integracyjny mecz piłki nożnej oraz możliwość oddania krwi w punkcie honorowego krwiodawstwa utworzonym w ZSOiZ. Ponadto uczniowie podzieleni na 3 grupy „Alfa”, „Bravo” i „Charlie” wykonywali przydzielone zadania: m.in. marsz terenowy na orientację, marsz zadaniowy w pełnym oporządzeniu bojowym, działania wojenne, szkolenie technik taktyki medycznej, przeprawa przez rzekę z pełnym zabezpieczeniem bojowym, rozpoznanie, kontakt ogniowy z okupantem, odpowiadanie ogniem na zagrożenie czy zerwanie kontaktu z ubezpieczeniem.

Organizatorem przedsięwzięcia był Związek Strzelecki „Strzelec” przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl