buy medication online
 
Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia w Książu Drukuj
03.08.2016.

Reprezentacja Ciechanowca zajęła czwarte miejsce na  4. Międzynarodowym Konkursie Tradycyjnego Powożenia  im. Księżnej Daisy von Pless w Książu.
 
Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless w Książu

fot. Karol Rzeczycki


Tradycyjne powożenie to bardzo malownicza dyscyplina sportu, będąca jednocześnie wydarzeniem kulturowo-obyczajowym. W czasie konkursów prezentowane są historyczne pojazdy konne wybudowane przed 1945 roku, konie i uprzęże harmonizujące z całością ekwipażu oraz powożący i pasażerowie pasujący swoim strojem do typu, charakteru i kolorystyki pojazdu.

Konkurs składa się z trzech części: prezentacji, w czasie której zaprzęgi oceniane są w pozycji stojącej, pojedynczo przez każdego sędziego; trasy w terenie, której pokonanie w wyznaczonym czasie wymaga wiedzy i umiejętności prowadzenia powozu oraz sprawdzianu zręczności wymagającego optymalnego poprowadzenia zaprzęgu po wyznaczonej trasie pomiędzy przeszkodami.

Wśród rywalizujących w tegorocznym konkursie 15 zaprzęgów z Niemiec i Polski znalazła się załoga z Ciechanowca. Konie Aron i Efekt z hodowli Tomasza Miliszkiewicza zaprzężone były do karety coupe (1890 r.) ze zbiorów Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka. Powożącym był Tomasz MIliszkiewicz a luzakami pracownicy muzeum.

Ciechanowiecki zaprzęg po prezentacji zajmował 8 miejsce, ale po pokonaniu w wyznaczonym czasie 12. kilometrowej trasy w terenie (ex equo miejsce 1) i zajęciu 3 miejsca w sprawdzianie zręcznościowym, awansował i zakończył konkurs na czwartym miejscu.

Więcej informacji na temat konkursu oraz tradycyjnych pojazdów i zaprzęgów konnych na stronie Polskiego Towarzystwa Powozowego www.tradition.com.pl


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl