buy medication online
 
Festiwal Piosenki "Mama, Tata i ja" Drukuj
13.04.2016.

W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się Gminne Eliminacje XXIV edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki „Mama, Tata i ja”.
 
Festiwal Piosenki "Mama, Tata i ja"

fot. A. Kieliszek MPI


Celem Festiwalu jest muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań i zdolności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzieci mogą wykonać dowolnie wybraną piosenkę, jednak powinna być ona dostosowana do wieku i możliwości wykonawczych uczestnika.

W konkursie wzięło udział 13 dzieci z ciechanowieckiego Przedszkola, Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu oraz klas wychowania przedszkolnego w Łempicach i w Radziszewie Starym. Jury, w składzie Sławomir Leszczyński, Jacek Dudek, Piotr Filiński, nagrodziło trójkę uczestników konkursu. Drugie miejsce zajęły ex aequo Maria Plichta i Natalia Sienicka, a trzecie miejsce Marta Kujawska. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Jury nie przyznało w tym roku I miejsca. Uzasadniając decyzję przewodniczący jury zwrócił się do rodziców i opiekunów dzieci z prośbą, aby przygotowując dzieci do konkursu zwrócili uwagę na dobór utworów, melodykę, rytmikę i dykcję. Podkreślił, że gminne eliminacje dają dzieciom możliwość stanąć na scenie i zaśpiewać przed publicznością, mogą dać początek kariery jak „Od przedszkola do Opola” – jednak, aby do tego doszło, dzieci muszą ćwiczyć swój głos.

Nabycie prawidłowych nawyków emisyjnych sprawi, że dzieci zaczną nie tylko śpiewać, ale i mówić głośno i wyraźnie. Ich głos będzie brzmiał pewnie, co przyniesie korzyści nie tylko w postaci poprawnie zaśpiewanej piosenki. Przede wszystkim występując na scenie dziecko będzie miało więcej pewności siebie.

Powiatowe Eliminacje XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki „Mama, Tata i ja” odbędą się 29 kwietnia o godz. 10.00 w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl