buy medication online
 
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Ciechanowca Drukuj
08.01.2016.

Już po raz czwarty, w Święto Objawienia Pańskiego sprzed siedziby Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu do żłóbka betlejemskiego w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej przemaszerował uroczysty Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Ciechanowca

fot. A. Kieliszek MPI


W ciechanowieckim marszu wzięły udział dzieci z przedszkola, uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych w Ciechanowcu, Łempicach, Radziszewie Starym i Kocach-Schabach, gimnazjum, Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe, kolędnicy z Pobikier oraz mieszkańcy miasta i gminy. Wielu uczestników przystroiło głowy koronami lub przebrało się w stroje charakterystyczne dla krajów azjatyckich i afrykańskich.

Silny mróz nie odstraszył uczestników orszaku, którzy zostali po mszy św. na placu Ks. K. Kluka, aby wspólnie śpiewać kolędy. Można było ogrzać się przy koksownikach ustawionych przez strażaków, rozgrzać gorącą herbatą i bigosem przygotowanymi przez właścicieli i pracowników Hotelu Nowodwory. Tradycyjnie już dziczyznę dodaną do bigosu dostarczyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu.

Pracownicy i podopieczni ciechanowieckiego Środowiskowego Domu Pomocy prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Szansa upiekli dla kolędników rogaliki, które rozdawał wszystkim Burmistrz Ciechanowca oraz pracownicy ŚDP.

Rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze przebranie, w którym nagrody ufundowali Burmistrz Ciechanowca, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu. Nagrody wśród dzieci i młodzieży zdobyli: Oliwia Łuniewska, Weronika Chicheł, Błażej Radziszewski, Kinga Krysińska, Ola Niemyjska, Antoni Pawluk, Antonina Gołębiewska, Michalina Lipska, Agata Chojnowska, a wśród dorosłych Jolanta Koziarska i Zygmunt Major.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli Burmistrz Ciechanowca, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Proboszcz Parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu i Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl