buy medication online
 
Najstarsze święto w tradycji Kościoła Drukuj
17.04.2014.

Niedziela Palmowa, czyli ostatnia niedziela przed Wielkanocą. Jest to także pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia, okresu upamiętniającego w Kościele ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa na Krzyżu”.
 
Najstarsze święto w tradycji Kościoła

fot. A. Radziszewski MPI


Niedziela Palmowa należy do najstarszych świąt w tradycji Kościoła. Obchodzona jest na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Jest jednocześnie zapowiedzią męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, czyli świąt wielkanocnych.

W ciechanowieckim kościele pw. Trójcy Przenajświętszej Niedziela Palmowa ma od lat szczególnie uroczystą oprawę. Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej ks. biskup Antoni Pacyfik Dydycz przewodniczy procesji i celebracji mszy świętej, w której biorą udział uczestnicy "Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej” organizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Jury konkursowe oceniało w tym roku 455 palm zgłoszonych przez 16 uczestników indywidualnych i 38 zbiorowych. Wręczonych zostało 6 nagród specjalnych, 20 pierwszych nagród, 28 drugich nagrody, 87 trzecich, 115 wyróżnień i 199 nagród pocieszenia.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl