Kalendarz imprez kulturalnych Ciechanowca wzbogacił się o nowy konkurs. Z inicjatywy ks. dziekana Tadeusza Kryńskiego odbył się I Konkurs Kolęd - "Bóg się rodzi" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Dekanatu Ciechanowieckiego.
fot. O. R. Tomaszewska MPI |
W czasie przesłuchań konkursowych w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, młodzi śpiewacy zaprezentowali swoje umiejętności i... upodobanie do współczesnych kolęd. Choć w czasie wspólnego śpiewania tradycyjnych kolęd podczas oczekiwania na werdykt jury, wszyscy wykazali się ich znajomością, to tylko trzy z nich zostały zaprezentowane wcześniej w konkursie: "Nie było miejsca dla Ciebie", "Mędrcy świata" i "Wśród nocnej ciszy". Z nowych utworów uznanie uzyskały: "Bosy pastuszek" (3 wykonawców), "Świeć gwiazdeczko" (2 wykonawców), "Maleńka miłość", "Gdy Pan Jezus się narodził", "Skrzypi wóz", "Dlaczego dzisiaj" i "Niebo dzisiaj takie święte".
Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech grupach wiekowych - klasy I-III, IV-VI i gimnazja, podzielonych na dwie kategorie - solistów i duetów. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Dekanat Ciechanowiecki oraz Burmistrza Ciechanowca.
Wyniki:
Klasy I-III - soliści 1. Amelia Czarnecka - Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu 2. Łukasz Koc - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kocach-Schabach Klasy I-III - duety
1. Aleksandra Pietraszko i Natalia Niemyjska - Szkoła Podstawowa w Niemyjach Nowych Klasy IV-VI - soliści
1. Sara Anastazja Majewska - Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu 2. Kamila Kryńska - Szkoła Podstawowa w Perlejewie 2. Julia Rusiniak - Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu 3. Karolina Lewczuk - Szkoła Podstawowa w Perlejewie Klasy IV-VI - duety
1. Adrian Koc i Dominik Koc - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kocach-Schabach 2. Zofia Krukowska i Marzena Prokopiak - Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym 2. Andżelika Tryniszewska i Daria Radziszewska - Szkoła Podstawowa w Łempicach 3. Natalia Niemyjska i Małgorzata Niemyjska - Szkoła Podstawowa w Niemyjach Nowych Gimnazjum - soliści
1. Karolina Czarnecka - Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu Gimnazjum - duety
1. Hubert Radziszewski i Szymon Radziszewski - Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu. |