buy medication online
 
Tańce, melodie i barwne stroje - Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" Drukuj
20.08.2013.

Kolorowo i radośnie było w Ciechanowcu w czasie występów zespołów zaproszonych na VIII Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania".
 
Tańce, melodie i barwne stroje - Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"

fot. COKiS / M. Chojnowski


Celem festiwalu odbywającego się corocznie w kilku miejscowościach Podlasia: Bielsku Podlaskim, Boćkach, Brańsku, Ciechanowcu, Szepietowie i Wysokiem Mazowieckiem,  jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych, poznanie folkloru innych narodów, innych krajów, a przy okazji promowanie folkloru Podlasia.

Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu poprowadziła barwny korowód uczestników festiwalu przez centrum Ciechanowca, a na scenie w parku na placu Jana Pawła II, ZESPÓŁ TAŃCÓW NARODOWYCH z Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, NATIONAL ENSEMBLE FOLK MUSIC "LIRNIKI" z Białorusi, GRUPO FOLCLÓRICO ARUANDA z Brazylii, NATIONAL FOLK CHOIR "SHAVLEGO" z Gruzji, FOLKLORE GROUP "DE SPPELLUDEN" z Holandii, MEXICO GROUP OF DANCE MAGISTERIAL SNTE z Meksyku, FOLK ENSEMBLE DOINITA z Rumunii, GRUZA z Serbii, FOLK DANCE ENSEBLE "RAKONCA" ze Słowacji oraz ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "CHLUDOWIANIE" z Chludowa w woj. wielkopolskim zaprezentowały przygotowane inscenizacje, tradycyjne tańce, melodie ludowe i barwne stroje.

Organizatorem imprezy "Dzień  z Folklorem w Ciechanowcu" w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie spotkania" był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl