buy medication online
 
Dziewięcioletni Mistrz Europy Mistrzem Ciechanowca Drukuj
10.04.2013.


W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu rozegrany został VII Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca.

Dziewięcioletni Mistrz Europy Mistrzem Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski MPI


Organizowany od 2007 roku turniej staje się coraz popularniejszy, z każdym rokiem zwiększa się liczba rywalizujących zawodników, także tych z rankingiem FIDE (w 2013 r. 1 kobieta i 7 mężczyzn). W tegorocznym turnieju o zwycięstwo rywalizowało 30 pań i 81 panów. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund po 15 minut, pary kojarzone komputerowo), a sędzią głównym zawodów był instruktor i sędzia klasy I, Sławomir Zbigniew Sobociński.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Justyna Chojnowska (KSz Maraton Łomża), druga była Karolina Chojnowska (KSz Maraton Łomża), a trzecia Magdalena Łukaszewska (KSz Maraton Łomża). Wszystkie trzy panie zdobyły 5,5 pkt. i zgodnie z regulaminem o kolejności w turnieju zdecydował inny sposób obliczeń, tzw. średni Buchholz.

Podobnie sytuacja wyglądała wśród mężczyzn, aż 5 panów zdobyło 6 punktów i o kolejności decydował średni Buchholz. Ostatecznie trzecie miejsce zajął Janusz Dzienisiuk (Siemiatycze), drugie Sławomir Ołowski (Ołowskie), a zwycięzcą został Paweł Kozłowski (MKSz-MDK Białystok).

Dziewięcioletni zdobywca Pucharu Burmistrza Ciechanowca i tytułu Mistrza Ciechanowca, już od kilku lat święci triumfy w krajowych i międzynarodowych zawodach. Jak dotychczas jego największym osiągnięciem jest zdobycie tytułu mistrza Europy w kategorii do lat 8 na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich, które zostały rozegrane w Druskiennikach w 2011 roku.

Czesław Burdziuk (1945-2006) - przez 30 lat swojej pracy zawodowej był aktywnym animatorem sportu w Ciechanowcu. Jego największe sukcesy jako trenera związane były z piłką siatkową oraz z szachami – uczył dzieci i młodzież gry w szachy, organizował wyjazdy na turnieje.

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl