buy medication online
 
Minisiatkówka - moje hobby Drukuj
20.12.2012.

 

Minisiatkówka – moje hobby

Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu zrealizował przy wsparciu finansowym Burmistrza Ciechanowca projekt pod nazwą „Minisiatkówka – moje hobby”. 

Uzyskane z dotacji dofinansowanie projektu w kwocie 4 014 zł pozwoliło na zaplanowanie, zorganizowanie i prowadzenie sekcji mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców z terenu gminy Ciechanowiec. Zakupiony sprzęt na potrzeby projektu (piłki siatkowe, słupki do siatkówki, siatka, stroje siatkarskie dla dziewcząt) w znacznym stopniu usprawniły prowadzenie zajęć w dwóch grupach, w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w dwóch salach gimnastycznych. Część  dotacji została wykorzystana jako wynagrodzenia za prowadzenie zajęć dla dwóch instruktorów, zorganizowanie turnieju gminnego oraz powiatowego, udział w mistrzostwach powiatu wysokomazowieckiego.

W trakcie realizacji projektu wyłoniono grupę 24 uczestników biorących od września do listopada udział w zajęciach oraz 20 zawodników i zawodniczek do udziału w turniejach: gminnym, w którym wzięło udział 31 osób z gminy Ciechanowiec i międzypowiatowym, w którym uczestniczyło 62 zawodników ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, Zespołu Szkół w Czyżewie, Szkoły Podstawowej w Wysokiem Mazowieckiem i Szkoły Podstawowej w  Nurze. W obu turniejach pierwsze miejsca zdobyły dziewczęta oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu.

Jednym z celów projektu było przygotowanie i udział w  Mistrzostwach Powiatu Wysokomazowieckiego w mini piłce siatkowej Szkół Podstawowych, w których chłopcy zdobyli trzecie miejsce, natomiast dziewczęta pierwsze miejsce i awans do dalszych gier w mistrzostwach województwa.

Podczas realizacji zadania wdrożono uczniów do współdziałania w zespole, przestrzegania zasad „fair play”, samokontroli i samooceny własnej aktywności na zajęciach i podczas zawodów sportowych, dokładnie poznano przepisy gry, udoskonalono umiejętności techniczne i taktyczne gry w mini piłkę siatkową.

                                                

Sławomir Pietrzykowski
Prezes UKSMinisiatkówka – moje hobby

Minisiatkówka – moje hobby

fot. UKS przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl