buy medication online
 
Śladami ciechanowieckich literatów Drukuj
22.11.2012.

 

Logotypy projektu

Kształtować osobowość młodego pokolenia można także poprzez realizację projektów, dzięki którym młodzież ma szansę na rozwijanie zainteresowań, współpracę ze środowiskiem lokalnym, oraz uwrażliwienie na właściwe postawy i zachowania.

Projekty takie realizowane są dzięki wsparciu finansowemu Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przy współpracy Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodka Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie "Tutor". Dotychczas młodzież Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu realizowała już takie projekty: "Stacja daleki wschód", "Dzisiaj sieję, jutro zbieram", "Sięgając gwiazd" czy "Wśród scen dramatu".

Tegoroczny projekt "Śladami ciechanowieckich literatów" realizowany był przez grupę młodych z Koła Kronikarskiego w czasie od czerwca do końca października. Głównym jego celem było propagowanie wśród młodzieży zainteresowań lokalną literaturą. Podczas licznych spotkań członkowie Koła doskonalili umiejętności komunikowania się z ludźmi, wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji. W trakcie realizacji projektu młodzież uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich, recytatorskich, komunikacji interpersonalnej i zajęciach z technologii informacyjnej, odwiedzili Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka. Zdobyte informacje i materiały posłużyły do przygotowania gazetki i prezentacji multimedialnej o lokalnych twórcach.

Projekt umożliwił bezpośredni kontakt z literaturą ciechanowieckich pisarzy.

Podsumowaniem działań zrealizowanych w ramach projektu było spotkanie literackie w dniu 9. listopada 2012 r., którego bohaterami byli: ks. Krzysztof Kluk, ks. Wincenty Marczuk, Marian Kapliński, Stanisław Sierocki, Adam Anastaziuk, Irena Maryniakowa, Krystyna Bobotek, Norbert Tomaszewski, Jadwiga Sylwestrzuk. Miało ono charakter montażu słowno – muzycznego. Wśród zaproszonych gości obecni byli literaci, przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy placówek oświatowych, bibliotekarze, młodzież, rodzice, nauczyciele i przedstawiciele Stowarzyszenia TUTOR wraz z Prezesem.

W swoim wystąpieniu młodzież zapewniła, że pamięć o literatach będą pielęgnować, ich twórczość prezentować podczas uroczystości szkolnych oraz, że pozostanie po nich trwały ślad w historii szkoły i miasta. Wierzymy, że słowo pisane czy wypowiedziane ma swoją moc. Słowem oddajemy innym szacunek, sympatię i podziw, w słowie nie mija czas. Słowa nie pozwalają na niepamięć, zatrzymują to co nieprzemijalne. Podsumowaniem wieczoru była recytacja utworów ciechanowieckich twórców. Spotkanie przebiegło w milej atmosferze, miało charakter wyjątkowy i niepowtarzalny.

                                                                   

Dorota Żywicka
 Koordynator ProjektuŚladami ciechanowieckich literatów

Śladami ciechanowieckich literatów

Śladami ciechanowieckich literatów

Śladami ciechanowieckich literatów

fot. Koło Kronikarskie przy Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl