buy medication online
 
Ciąg dalszy obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum Rolnictwa Drukuj
29.10.2012.


W Ciechanowcu odbyły się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, kolejne w tym roku uroczystości  wpisujące  się  w  całoroczne obchody jubileuszu 50-lecia Muzeum  Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka.

Ciąg dalszy obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum Rolnictwa  

W pierwszym dniu odbyła się uroczystość, w trakcie której dyrekcja i pracownicy Muzeum otrzymali Medale za Długoletnią Służbę przyznane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, które wręczył Wojciech Dzierzgowski, wicewojewoda Podlaski.

Minister Edukacji Narodowej odznaczyła dyrektor muzeum medalem Komisji Edukacji Narodowej. Aktu dekoracji dokonał Jerzy Kiszkiel - Kurator Podlaski. Walenty Korycki - wicemarszałek Województwa Podlaskiego i Cezary Cieślukowski - członek Zarządu wręczyli Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego za działalność na rzecz propagowania Dziedzictwa Kulturalnego Województwa Podlaskiego. Z okazji Złotego Jubileuszu zostały też wręczone medale Zasłużony dla Muzeum Rolnictwa oraz pamiątkowe dyplomy.

Wieczorem tego dnia, celebrowana przez biskupa łomżyńskiego księdza Janusza Stepnowskiego msza święta, była jednocześnie uroczystym otwarciem zabytkowego drewnianego kościoła pw. Wszystkich Świętych, który został przeniesiony do muzeum z miejscowości Boguty-Pianki. Po mszy odbył się koncert Łukasza Długosza - światowej sławy flecisty, któremu na fortepianie akompaniował Robert Marat.

W kolejnym dniu jubileuszu odbyła się konferencja naukowa „Smaki Regionów. Dziedzictwo kulinarne w muzeach na wolnym powietrzu” objęta Patronatem Stowarzyszenia Muzeów  na  Wolnym  Powietrzu, której uczestnikami byli muzealnicy z całej Polski. Dzień konferencji zakończył spektakl teatru Wierszalin „Reportaż o końcu Świata” w reżyserii Piotra Tomaszuka, który został wystawiony w scenerii muzealnego skansenu.

W trzecim dniu obchodów 50-lecia Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, uczestnicy konferencji wyruszyli na objazd studyjny po Podlasiu. Odwiedzono  klasztor  i  cerkiew  na Świętej  Górze  Grabarce oraz meczet i mizar w Kruszynianach.

źródło: www.muzeumrolnictwa.pl

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl