buy medication online
 
XII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński w Ciechanowcu Drukuj
04.09.2012.

Logo Rajd Katyński

Na wspólne zaproszenie duchowieństwa i władz miasta, blisko 80 motocyklistów jadących w XII Rajdzie Katyńskim w sobotnie popołudnie spotkało się w Ciechanowcu na placu Ks. K. Kluka z mieszkańcami, proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. Tadeuszem Kryńskim, przewodniczącą Rady Miejskiej Zofią Januszkiewicz-Diakowską oraz burmistrzem Mirosławem Reczko.  

Uczestnicy rajdu od Komorowa koło Ostrowi Mazowieckiej, gdzie składali kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, aż do Hajnówki, która była metą pierwszego etapu rajdu, byli eskortowani przez kapelana motocyklistów Diecezji Drohiczyńskiej ks. Janusza Szymańskiego i grupę ciechanowieckich pasjonatów motocykli.

XII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński rozpoczął się 1 września przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, a zakończy 22 września w tym samym miejscu, po pokonaniu ponad 6 tys. km trasy przebiegającej przez Polskę, Litwę, Białoruś, Rosję i Ukrainę. Głównym celem rajdu jest uczczenie pamięci polskich bohaterów zamordowanych w 1940 roku w Lesie Katyńskim, ale i poznawanie historii w miejscach, w których się ona tworzyła. Motocykliści odwiedzą m.in. Lenino, Smoleńsk, Kozielsk, Kursk, Charków, Bar, Kamieniec Podolski, Chocim, Dytiatyn, Hutę Pieniacką, Krzesimów, Żółkiew. Jednocześnie Stowarzyszenie "Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński" wspiera Polaków na Wschodzie przekazując im dary zgromadzone dzięki zbiórkom wśród  motocyklistów. W ciągu kilku lat Stowarzyszenie wsparło powstanie bibliotek z książkami w języku polskim, ufundowało kilka pomników Jana Pawła II na Białorusi i Ukrainie, dofinansowało działalność polskich harcerzy na Kresach i pobyt w Polsce dzieci z Białorusi.

W 2010 roku Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński otrzymał odznaczenie Polonia Mater Nostra Est, nadawane przez Społeczną Fundację Pamięci Narodu Polskiego.

          Więcej zdjęć...

XII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl