buy medication online
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu Drukuj


Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu Jedną z pierwszych instytucji zajmujących się upowszechnianiem kultury na terenie Ciechanowca była Świetlica Miejska prowadzona przez Towarzystwo Miłośników Ciechanowca, która mieściła się w wynajmowanych pomieszczeniach najpierw na ulicy Mickiewicza, a potem Kościuszki.

Po wybudowaniu w 1966 roku miejskiego Domu Kultury „Strażak” Świetlica przeszła pod egidę Urzędu Miejskiego i rozpoczęła działalność jako Miejski Ośrodek Kultury. Po reformie administracyjnej w 1975 roku nazwę zmieniono na Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Do 1991 roku działał on w tej formule, potem zmienił ponownie nazwę na Miejski Ośrodek Kultury i przeprowadził się do budynku Kina „Meteor”. Kolejna reorganizacja nastąpiła w 2005 roku, kiedy nową siedzibą stał się budynek przy ulicy 11 Listopada 5 A, a nazwa została zmieniona na Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

W ramach statutowej działalności COKiS jest głównym organizatorem miejskich imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych (np.: Festyn „Wianki na Nurcu”, Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania”), wykonuje scenografie i dekoracje w czasie miejskich obchodów świąt narodowych, organizuje mecze ligowe drużyn piłkarskich, regaty kajakowe i amatorskie turnieje piłki nożnej, tenisa stołowego, szachów, plażowej i halowej piłki siatkowej, konkursy plastyczne i wystawy twórczości.

COKiS współpracuje z Referatem Promocji Urzędu Miejskiego przy promocji miasta i walorów turystycznych gminy - wspólnie podjęte działania zaowocowały wydaniem m.in. „Historii Ciechanowca” oraz uruchomieniem Punktu Informacji Turystycznej.

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje zajęcia sportowe z siatkówki (dla dorosłych), piłki nożnej (4 grupy wiekowe – żaki, trampkarze starsi, juniorzy młodsi, seniorzy), szachów (2 grupy); zajęcia taneczne dla dzieci (2 grupy wiekowe) i dorosłych, w czasie których chętni poznają taniec towarzyski, jazzowy, modern oraz podstawy tańca klasycznego, hip-hopu i funky; warsztaty muzyczne w zakresie instrumentów dętych drewnianych i blaszanych; zajęcia plastyczne dla dzieci (5 grup) i dorosłych (1 grupa)

W COKiS działają:

  • Świetlica Socjoterapeutyczna, w której prowadzone są zajęcia świetlicowe (w formie gier i zabaw), edukacyjno-wyrównawcze (prowadzone przez wolontariuszy), profilaktyczno-terapeutyczne (prowadzone przez zapraszanych specjalistów), relaksacyjne i artystyczne;

  • Klub Seniora „Chwilowo młodzi”, który nawiązał kontakty z innymi Klubami Seniora z powiatu wysokomazowieckiego, a także organizuje wycieczki, wieczorki i spotkania;

  • Orkiestra Dęta COKiS, która występuje na wielu uroczystościach miejskich;

  • Zespół Tańca Nowoczesnego to grupa młodzieży wykonująca różne układy taneczne,

  • Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia, w której prowadzone są zajęcia z teorii muzyki i umuzykalnienia oraz nauka gry na fortepianie, gitarze, saksofonie i akordeonie.

COKiS zarządza Stadionem Miejskim oraz tzw. Wyspą, gdzie znajduje się boisko do gry w plażową piłkę siatkową i plaża z kąpieliskiem.

 

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Mostowa 6
18-230 Ciechanowiec
tel. 86 271 05 63
e-mail: cokis@ciechanowiec.pl

Godziny otwarcia:
w niedziele - podczas organizowanych imprez
oraz

Budynek byłej synagogi
ul. Mostowa 6

Sala gimnastyczna
ul. 11 Listopada 5A

Poniedziałek – 9.00-20.00
Wtorek – 9.00-20.00
Środa – 9.00-20.00
Czwartek – 9.00-20.00
Piątek – 8.00-16.00

Wtorek – 15.00-19.30
Środa – 16.30-19.30
Czwartek – 15.00-19.30
Piątek – 15.00-19.30
Sobota – 14.00-19.00

           Więcej zdjęć...

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl