buy medication online
Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie spotkania" Drukuj

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"Od 2006 roku, w trzech miastach Podlasia w drugiej połowie sierpnia, na koniec zasłużonego wakacyjnego odpoczynku, odbywa się cykliczna impreza pod nazwą: Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania".
 
Festiwal organizowany przez Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, Miejski Dom Kultury w Brańsku, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu w Ciechanowcu, Hajnowski Dom Kultury w Hajnówce. W 2008 roku do grona organizatorów dołączyło miasto Bielsk Podlaski, a w 2009 roku miasto Suraż i gmina Szepietowo. Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców festiwalowych miast, jak i turystów, oraz wśród zespołów z kraju i zagranicy.
 
W ramach festiwalu oprócz prezentacji na scenach festiwalowych miast, organizowane są biesiady folkowe, barwne korowody oraz jarmarki sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych, poznanie folkloru innych narodów, innych krajów, a także promocja tradycji, folkloru i piękna Podlasia oraz miast festiwalowych.

Do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania" zgłaszać się mogą krajowe i zagraniczne zespoły folklorystyczne oraz kapele z różnych krajów i regionów Polski. Zespoły zainteresowane udziałem w imprezie mogą napisać do organizatora na adres e-mail: podlasie.festival@wp.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 maja.

          Więcej zdjęć...
 
Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl