buy medication online
 
Ciechanowiec w Warszawie Drukuj
24.06.2011.

 Ciechanowiec w Warszawie
Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbył się festyn o charakterze wystawowo-targowym „Podlaskie Gminy Wiejskie w Warszawie” zorganizowany przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego .

W tegorocznej edycji wzięła udział Gmina Ciechanowiec, której stoisko przygotowali pracownicy Referatu Promocji Urzędu Miejskiego, Punktu Informacji Turystycznej oraz gospodynie ze wsi Radziszewo-Króle.

Swoje stoiska zaprezentowało 12 gmin województwa podlaskiego, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna i Związek Gmin Wiejskich. Nie zabrakło także stoisk z rękodziełem i innych podlaskich firm prezentujących swoje produkty.

Stoisko Gminy Ciechanowiec cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Warszawy, jak i turystów, którzy tego dnia zwiedzali warszawski Rynek Starego Miasta. Wszyscy mogli spróbować potraw regionalnych, a te docenione przez podniebienie można było zakupić u gospodyń z Radziszewa-Króli, które zysk ze sprzedaży przeznaczyły na potrzeby świetlicy wiejskiej w swojej wsi. Wśród wyrobów kulinarnych, które Panie przygotowały, nie zabrakło cieszącego się dużym popytem chleba razowego ze smalcem i ogórkiem małosolnym, pierogów z serem i śmietaną oraz pierogów z kapustą i grzybami, kiszki ziemniaczanej czy pyz z mięsem. Skosztować można było także obwarzanek, parowców, racuchów drożdżowych i sodowych, piernika, sernika i makowca.

„Hitem naszego stoiska był „kartofelnik ciechanowiecki” oraz „bądki ciechanowieckie”, czyli babka ziemniaczana oraz pyszne bułeczki z dżemem” - powiedziała gospodyni z Radziszewa-Króli - dużym zainteresowaniem cieszyło się też piwo jałowcowe” - dodała. 

Ponadto na stoisku zaprezentowano ofertę wydawniczą oraz materiały turystyczno-promocyjne o Gminie Ciechanowiec. Zwiedzający interesowali się możliwością spędzenia urlopu lub weekendu połączonego z aktywnym wypoczynkiem. Pytali się o zabytki a także okoliczne atrakcje, które mogą urozmaicić ich pobyt w naszej gminie.
 
Atrakcją ciechanowieckiego stoiska były występy Arkadiusza Kawalca (byłego kapelmistrza cyrku królewskiego w Szwecji, mieszkającego w okolicy Ciechanowca), który grą na akordeonie zaprezentował bogaty repertuar utworów polskich i zagranicznych. Jego kilkukrotne występy na scenie spotkały się z dużym aplauzem publiczności i zainteresowaniem za kulisami.

          Więcej zdjęć...
          
Ciechanowiec w Warszawie 

fot. P. Filiński PIT

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl