buy medication online
 
Zimowe utrzymanie dróg gminnych Drukuj
02.12.2010.

Padający śnieg oraz wiejący wiatr powoduje zamiecie śnieżne, a co za tym idzie liczne korki na drogach wojewódzkich i powiatowych, a także na drogach gminnych. Firmy, które odpowiadają za odśnieżanie, pomimo podejmowanych działań nie nadążają z odśnieżaniem - a śniegu wciąż przybywa.

Zimowym utrzymaniem dróg gminnych na terenie miasta i gminy Ciechanowiec na zlecenie Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu zajmuje się Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych FARE w Ciechanowcu, które dysponuje: równiarką z pługiem, ciągnikiem C-360 z pługiem, ciągnikiem ELPOL z pługiem, piaskarką (rozrzutnik nawozów) z ciągnikiem, koparko-spycharką „Caterpillar” z pługiem, ciągnikiem PRONAR 85-Zefir z pługiem oraz ciągnikiem PRONAR MTZ 82-TSA z pługiem i odśnieżarką (wirnik). Do okresu zimowego przygotowano piaskosól w ilości ok. 200 m3, którą posypywane będą skrzyżowania dróg gminnych z innymi drogami twardymi, przystanki autobusowe, niebezpieczne zakręty i spadki podłużne powyżej 4%.          

Zwalczanie gołoledzi na drogach w okresie akcji zimowej rozpoczyna się rano od godziny czwartej i jest kontynuowane w godzinach przed i popołudniowych w przypadku pojawienia się śliskości.

Odśnieżanie nawierzchni dróg gminnych odbywa się w ustalonej kolejności. Pierwsze odśnieżane są ciągi drogowe dróg gminnych na terenie miasta Ciechanowiec, dalej ciągi drogowe po których kursują autobusy PKS i pojazdy dowożące dzieci do szkół oraz pozostałe drogi gminne na terenie gminy.

Osobą odpowiedzialną za udzielanie informacji dotyczących zimowego utrzymania dróg jest kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu Arkadiusz Radziszewski, tel. /86/ 277-11-45 wew.40

Zarówno mieszkańcy miasta i gminy muszą pamiętać, że w okresie zimy również mają obowiązki związane z odśnieżaniem. Należy uprzątać błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia z chodników położonych wzdłuż nieruchomości oraz z powierzchni nieruchomości, w tym z podwórzy, przejść, bram, a także posypywać piaskiem chodniki, usuwać śnieg z dachów oraz nawisy (sople) z okapów, rynien i innych części nieruchomości. Należy pamiętać, że do usunięcia śniegu i lodu nie wolno używać środków chemicznych szkodliwych dla środowiska.

Drogi powiatowe w Gminie Ciechanowiec:
Na terenie naszej gminy znajduje się około 80 km dróg powiatowych, w tym:
— droga nr 66 – Plewki – Dąbrowa Moczydły – Klukowo – Kuczyn – Ciechanowiec (ul. Kuczyńska) – do drogi wojewódzkiej nr 690.
— Klukowo – Łuniewo – Usza Mała –Ciechanowiec- do granicy miasta
— Ciechanowiec – Kozarze – granica województwa
— Ciechanowiec – Kosiorki – Perlejewo
— od granicy miasta - Ciechanowiec – Tworkowice – Wojtkowice  Stare – Wojtkowice Glinna
— droga 2095B – Wojtkowice Dady
— Wojtkowice Stare – Pełch – Leszczka Duża
— Antonin – Trzaski – Radziszewo Króle – Pobikry
— Malec – Pobikry
— od drogi wojewódzkiej nr 681 – Koce Basie – Radziszewo Sieńczuch
— Trzaski – Radziszewo Sieńczuch – Czaje
— Puchały Stare – Spieszyn – Koryciny – Czaje – Czaje Wólka
— Kosianka Stara – Żery – Pobikry
— ul. Drohicka w Ciechanowcu
— ul. Uszyńska w Ciechanowcu
— ul. Pałacowa w Ciechanowcu

Za drogi powiatowe na terenie naszej gminy odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem tel. /86/ 275 74 81. 

Drogi wojewódzkie w Gminie Ciechanowiec:
Gmina Ciechanowiec leży na skrzyżowaniu trzech dróg wojewódzkich: 681 Roszki-Wodźki – Łapy – Brańsk – Ciechanowiec; 690 Czyżew-Osada – Ciechanowiec – Siemiatycze; 694 Poręba-Kocęby – Brok – Małkinia Górna – Ciechanowiec, w tym w Ciechanowcu ulice: ul. Czyżewska, Łomżyńska, Mickiewicza, Kościelna, Sienkiewicza, pl. 3 Maja.
Za utrzymanie tych dróg odpowiada Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku tel. /85/ 67 67 130.
                 
Zimowe utrzymanie dróg gminnych

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

fot. Z. Poniatowski MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl