buy medication online
 
Międzynarodowe zgrupowanie Kyokushin Budo Kai (Winter Camp 2010) Drukuj
13.01.2010.

 Międzynarodowe zgrupowanie zimowe Kyokushin Budo Kai

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

Członkowie Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate w Ciechanowcu uczestniczyli w Międzynarodowym zgrupowaniu zimowym Kyokushin Budo Kai (Winter Camp 2010) jakie odbyło się w Daruvarze - pięknej, górskiej miejscowości na Chorwacji.

W zimowym obozie uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z Chorwacji, Holandii, Węgier, Polski, Włoch i Serbii. W składzie polskiej reprezentacji znaleźli się między innymi Shihan Tomasz Olejnik, Sensei Artur Więzowski, Sempai Kinga Więzowska. Polacy zyskali uznanie Kaicho Bluming’a oraz Kancho Kuipers’a za wysoki poziom i ducha karate.

W Kyokushin Budo Kai obowiązują 3 główne systemy, w których rozgrywane są zawody sportowe:
- Knock Down - najbardziej popularna forma kontaktowej rywalizacji sportowej, która charakteryzuje się brakiem uderzeń w głowę, rzutów, zakładania dźwigni oraz walki w parterze, ale wszystkie techniki zadawane są z pełną siłą.
- K1 - charakteryzuje się brakiem rzutów, zakładania dźwigni oraz walki w parterze, natomiast jest możliwość uderzania pięścią w głowę oraz stosowaniem wszelkich kopnięć.
- MMA - dozwolone są wszelkie rzuty, dźwignie, kopnięcia, uderzenia oraz walka w parterze.

Seminaria i treningi poświęcone były taktyce walki w tych systemach - Kaicho Jon Bluming (10 dan Kyokushin Karate i 9 dan Judo) poświęcił dużo czasu na taktykę walki w parterze, a Kancho Henk Kuipers (8 dan) skupił się na taktyce K1.

Treningi odbywały się trzy razy dziennie w cyklu dwu godzinnym. Choć były bardzo twarde i wyczerpujące, to w wolnych chwilach zawodnicy i zawodniczki mogli się odprężyć w termalnych basenach, które znajdowały się na terenie ośrodka goszczącego uczestników Winter Camp 2010.

Treningi prowadzili Kaicho Jon Bluming 10 dan (Holandia), Kancho Henk Kuipers 8 dan (Holandia), Shichan Mladen Sancic 7 dan (Chorwacja), Shihan Tomasz Olejnik 6 dan (Polska), Shihan Zvonko Samarżija 5 dan (Chorwacja), Sensei Artur Więzowski 4 dan (Polska), Sensei Nenad Sancic 4 dan (Chorwacja).

Na koniec obozu odbyły się czterogodzinne egzaminy na stopnie uczniowskie (kyu) i mistrzowski (dan). W czasie czterogodzinnych zmagań sprawdzano umiejętności kandydatów w technice, kata oraz walce full contact. Do Komisji Egzaminacyjnej zostali zaproszeni Shihan Tomasz Olejnik 6 dan i Sensei Artur Więzowski 4 dan.

źródło: Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

Międzynarodowe zgrupowanie zimowe Kyokushin Budo Kai

Międzynarodowe zgrupowanie zimowe Kyokushin Budo Kai

Międzynarodowe zgrupowanie zimowe Kyokushin Budo Kai

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl