buy medication online
 
Jesienne ćwiczenia ciechanowieckich jednostek OSP Drukuj
28.09.2009.
 Jesienne ćwiczenia ciechanowieckich jednostek OSP

fot. Z. Poniatowski MPI

W tym roku terenem działania ciechanowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych  ćwiczących "prowadzenie działań gaśniczych na kompleksach leśnych" były lasy koło Bujenki.

Strażacy z Ciechanowca, Bujenki, Koców-Basi, Pobikier, Winny-Chrołów, Tworkowic, Wojtkowic Starych i Kozarzy sprawdzili możliwości i wydajność swoich pojazdów pożarniczych przy przetłaczaniu wody na duże odległości, gaszenie prze strzennych pożarów lasów, z uwzględnieniem zasilania z naturalnych zbiorników wodnych oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym przy pomocy zestawu medycznego PSP R-1.

W pozorowanej akcji gaśniczej uczestniczyło ponad 60 strażaków, którzy przybyli na wezwanie, i dziewięć samochodów będących w posiadaniu naszych jednostek. Ponad kilometr połączonych węży gaśniczych przetłaczał wodę z rzeki, gdzie zorganizowano punkt czerpania wody, do miejsca "pożaru", gdzie podawano prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się las. "Poszkodowanemu grzybiarzowi" odnalezionemu na miejscu zdarzenia sprawnie przywrócono drożność dróg oddechowych, unieruchomiono złamania i przetransportowano poza obszar zagrożenia.

Nadzorujący przebieg ćwiczeń strażacy z Komendy Powiatowej PSP: dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej młodszy brygadier Zbigniew Zalewski i zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej młodszy brygadier Maciej Krajewski, byli zadowoleni ze stanu wyposażenia , przygotowania pojazdów i sprzętu do działań, zabezpieczenia ratowników w odzież specjalną i uzbrojenie osobiste, umiejętności współdziałania, z wyszkolenia druhów oraz praktycznej wiedzy na temat obsługi sprzętu pożarniczego i ratowniczego.

          Więcej zdjęć...

Jesienne ćwiczenia ciechanowieckich jednostek OSP

Strażacy OSP w Kozarzach   fot. Z.Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl