buy medication online
 
W Ciechanowcu rozpoczęto budowę zespołu boisk "Orlik 2012" Drukuj
08.09.2008.

 
W piątkowe popołudnie wbito „pierwszą łopatę” w plac budowy kompleksu boisk „Orlik 2012”. W inauguracji uczestniczył Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, doradca Wojewody Podlaskiego Maciej Borusewicz, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, właścicielka firmy City Play Sp. z o.o. Małgorzata Ekiert, a także przedstawiciele Rady Miejskiej i Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, proboszcz Grzegorz Śniadach, dyrekcja ciechanowieckiego gimnazjum, nauczyciele i młodzież.
   
Boiska Orlik 2012 w gminie Ciechanowiec wpisują się w program prezesa Rady Ministrów „Moje Boisko – Orlik 2012” zakładający budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.
   
Program ten to ważny punkt strategii Rządu odnośnie rozwoju i promocji sportu, który w pełni pokrywa się z dążeniami samorządu gminy Ciechanowiec, jakimi są: propagowanie zdrowego stylu wśród dzieci i młodzieży oraz rozwój aktywnych form wypoczynku całych rodzin.
   
W Ciechanowcu powstanie kompleks dwóch boisk: boisko piłkarskie o wymiarach 30,00 m x 62,00 m z nawierzchnią syntetyczną typu „sztuczna trawa” oraz boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1 x 32,1 m z nawierzchnią poliuretanową. Przewidywana jest także budowa budynku sanitarno – szatniowego. Obiekt zostanie oświetlony projektorami zamocowanymi na 8 masztach doświetlających jednocześnie boisko piłkarskie i boisko wielofunkcyjne, co dodatkowo podniesie komfort użytkownikom boisk.
   
Koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad milion złotych. Budowa finansowana jest z trzech źródeł: 666 tysięcy złotych pochodzi od Ministerstwa Sportu i Turystyki, kolejne 333 tysiące złotych przekazał Zarząd Województwa Podlaskiego, a resztę dofinansowuje Gmina Ciechanowiec.
   
Wykonawcą budowy boiska sportowego Orlik przy gimnazjum w Ciechanowcu jest warszawska firma City Play Sp. z o.o.. Zgodnie z zamówieniem publicznym wykonawca ma 2 miesiące na zrealizowanie projektu.

         Więcej zdjęć...

W Ciechanowcu rozpoczęto budowę zespołu boisk „Orlik 2012”
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl