buy medication online
 
Zmarła Krystyna Marszałek-Młyńczyk - Honorowy Obywatel Ciechanowca Drukuj
04.01.2008.

 Krystyna Marszałek-Młyńczyk – Honorowy Obywatel Ciechanowca
Pożegnaliśmy honorową obywatelkę Ciechanowca Panią Krystynę Marszałek-Młyńczyk. Pogrzeb odbył się 3 stycznia na Cmentarzu Miejskim w Białymstoku. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka.
   
Pani Krystyna Marszałek-Młyńczyk urodziła się 9 kwietnia 1930 roku w Białymstoku. Od lat związana była z Ciechanowcem i Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka. W 1972 roku otrzymała honorowe obywatelstwo naszego miasta. 

Pozostawiła po sobie bogaty dorobek dziennikarski i literacki. W latach 1955-1973 pracowała jako dziennikarka w pismach regionalnych i społeczno-kulturalnych. W swoim życiu pełniła między innymi funkcję: redaktora naczelnego miesięcznika "Kontrasty", radcy ambasady i dyrektora Instytutu Polskiego w Paryżu, podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Sztuki, posłanki na Sejm, przewodniczącej Komisji Kultury i Sztuki oraz prezydenta Rady Fundacji Pamięci Ofiar Obozu Zagłady Auschwitz-Birkenau. 
   
Pani Marszałek upowszechniała wiedzę o Ciechanowcu, a w szczególności o jednym z jego mieszkańców. Wyrazem tego jest wydana w 2004 roku książka „Rady i przesłania księdza Krzysztofa Kluka” oraz wcześniejszy tom z 1992 roku „A Polska śpi na pośmiewisko mądrej Europy” kończący się słowami bohatera ks. Krzysztofa Kluka: „Odśpiewajmy wspólnie, Aniołowie – zachęcał – pieśń błagalną o mądrość dla naszego Ciechanowca. - Niech zstąpią na ziemię spokój, mądrość, zgoda i rozwaga, których nie zaznaliśmy za naszych czasów”.

 
Zmarła Krystyna Marszałek-Młyńczyk – Honorowy Obywatel Ciechanowca
 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl