buy medication online
 
Nowa pracownia komputerowa i centrum informacji multimedialnej w ZSOiZ Drukuj
16.05.2007.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przystąpiło w 2007 roku do wykonania ostatniej części współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego projektów "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" oraz „Pracownie komputerowe dla szkół”. Spośród zgłoszonych szkół, które spełniły wymogi formalne, w pierwszej kolejności typowane do wyposażenia były te, które nie posiadają pracowni komputerowych, mają przestarzały sprzęt komputerowy oraz szkoły (zespoły szkół) z dużą liczbą uczniów, gdzie jedna pracownia nie jest w stanie zaspokoić potrzeb placówki.
   
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu zgłosił kilka swoich szkół do udziału w projekcie. Do wyposażenia w internetowe centrum informacji multimedialnej zostały wytypowane m.in.: Zasadnicza Szkoła Zawodowa oraz Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w ZSOiZ w Ciechanowcu. Natomiast Szkoła Policealna w ZSOiZ otrzyma pracownię komputerową.

Zgodnie z założeniami projektu przewiduje się wyposażenie szkół w następujący sprzęt:
   - pracownia komputerowa – 19 stanowisk komputerowych dla uczniów (jednostka centralna z monitorem) wraz z oprogramowaniem podstawowym (system operacyjny, pakiet biurowy), 1 serwer dla pracowni wraz z monitorem i systemem sieciowym, 2 drukarki sieciowe, 2 skanery, 1 wideoprojektor, oprogramowanie edukacyjne oraz urządzenia sieciowe; 
  - każde internetowe centrum informacji multimedialnej w bibliotece szkolnej – 4 stanowiska komputerowe dla czytelnika (jednostka centralna z monitorem, 1 wielofunkcyjne urządzenie sieciowe (skaner i drukarka), urządzenia sieciowe i oprogramowanie multimedialne typu atlas multimedialny, encyklopedia multimedialna, słownik multimedialny.
   
Termin dostarczenia sprzętu do szkoły nie jest jeszcze znany, natomiast szkolenia nauczycieli, którzy będą odpowiedzialni za centrum i pracownię odbędą się już w czerwcu.

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl